تشکیلات سازمان بورس تصویب شد

خانه » تشکیلات سازمان بورس تصویب شد

تشکیلات سازمان بورس تصویب شد

۱۳۸۵/۱۲/۱۴ ۱۵:۴۰:۵۰ ۱۴ اسفند ۱۳۸۵ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|
هیئت وزیران در مصوبه‌ای تشکیلات سازمان بورس و اوراق بهادار را تصویب کرد.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی وزارت اموراقتصادی و دارایی، بر اساس مصوبه هیئت وزیران در تشکیلات جدید سازمان بورس و اوراق بهادار چهار معاونت و سه واحد اداری پیش بینی شده است که شامل معاونت نظارت بر نهادهای مالی، معاونت نظارت بر بورس ها و ناشران، معاونت اجرایی و معاونت حقوقی است.
همچنین در تشکیلات جدید سازمان بورس سه واحد اداری به شرح ، مدیریت روابط عمومی و بین الملل، مدیریت پژوهش ، توسعه و مطالعات اسلامی و مدیریت حراست پیش بینی شده است.
بر اساس این مصوبه کارگروه‌های تخصصی هیئت مدیره پس از تصویب هیئت مدیره تشکیل و اعضای آن در قالب کار گروه‌های تخصصی فعالیت خواهند کرد و هر یک از اعضای هیئت مدیره نظارت بر بخشی از عملیات اجرایی سازمان را بر اساس اعلام نظر رئیس سازمان بر عهده خواهند گرفت.
همچنین بورس‌ها، کانون‌ها ، نهادهای مالی و سایر شرکت هایی که مجوز خود را از سازمان یا شورای بورس دریافت کرده اند موظفند ساختار نظارتی خود را در چارچوب مصوبات سازمان شکل دهند.
شرایط احراز و تایید صلاحیت مدیران ارشد فعال در بورسها، کانون‌ها و نهادهای مالی و سایرشرکت هایی که مجوز خود را از سازما یا شورای بورس دریافت کرده اند توسط هیئت مدیره سازمان بورس انجام می شود.
بر اساس مصوبه هیئت وزیران، بورس ها ، کانون‌ها و شرکت هایی که مجوز فعالیت خود را از سازمان یا شورای بورس دریافت کرده اند موظف شده اند گزارش های درخواستی سازمان بورس را به نحوی که سازمان بورس معین می کند تهیه و ارائه کنند.
بر اساس تشکیلات جدید سازمان بورس و اوراق بهادار، رئیس سازمان بورس هم تراز معاون وزیر خواهد بود.