بزرگ‌ترین بانک تجاری جهان تاسیس می‌شود

بزرگ‌ترین بانک جهان با ادغام دو بانک بزرگ ژاپن با سرمایه ۱۸۰۰میلیارد دلار تاسیس خواهد شد.
به گزارش بی‌بی‌سی با اعلام انصراف گروه مالی Sumi tomo Mitsui سومین بانک بزرگ ژاپن، از تصمیم قبلی خود مبنی بر ادغام با بانک Mitsubishi Tokyo ، چهارمین بانک بزرگ ژاپن آمادگی خود را برای ادغام با این بانک اعلام کرد. بنابراین گزارش بانک UFJ Holding با بانک Mitsubishi Tokyo ادغام خواهد شد و با مجموع دارایی ۱۸۹تریلیون ین (۱۸۰۰میلیارد دلار) بزرگ‌ترین بانک جهان را تشکیل خواهند داد.
با انصراف بانکSumi tumo Mitsui از این مشارکت، معامله ۲۹میلیارد دلاری این بانک با‌بانک میتسوبیشی توکیو بی‌سرانجام خاتمه‌یافت.
سال گذشتهUFJ Holding در کانون کشمکش‌های شدید مالی قرار داشت و در پیوستن به بانک میتسوبیشی توکیو، رقیبSumi tumoMitsui بوده است.
گفته شده است که سهامداران هر دو بانک میتسوبیشی توکیو و بانک UFJ Holding از این اقدام راضی نبوده‌اند، با این حال مقامات این دو بانک از این اقدام راضی هستند.
بانک Sumi tumo Mitsui با انصراف از این ادغام، در پی تحکیم قراردادهای همکاری خود با Daiwa Securities یکی دیگر از شرکت‌های مالی ژاپن برآمده است که طی آن سرمایه‌ها و عملیات بانکی این دو نهاد مالی کاملا در هم ادغام خواهد شد. اخیرا بانک‌های تجاری ژاپن با جدیت به دنبال افزایش سود‌آوری خود از طرق مختلف من‌جمله ادغام در دیگر موسسات برآمده‌اند.