برگزاری همایش هم‌اندیشی مدیران عامل شرکت‌های تابعه گروه توسعه ملی

همایش هم‌اندیشی مدیران عامل شرکت‌های تابعه شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی امروز با حضور سرپرست و هیئت مدیره این هلدینگ برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی، اولین همایش هم‌اندیشی مدیران عامل شرکت‌های تابعه وبانک در سال 1401، امروز با حضور فروزان مهر عضو هیئت مدیره و سرپرست شرکت، اعضای هیات مدیره و مدیران عامل هلدینگها و شرکت های زیرمجموعه در مجتمع آموزشی و رفاهی بانک ملی برگزار شد.
در این همایش دکتر فروزان‌مهر عضو هیات مدیره و سرپرست گروه توسعه ملی گفت: بررسی گزارش‌های شرکت‌های زیرمجموعه گروه توسعه ملی نشان می‌دهد که علی رغم محدودیت‌های حاصل از تحریم‌های ظالمانه نظام استکبار، بهره وری و سودآوری ایجاد شده است. در حالی که آمریکا در سال 91 منتظر بود جمهوری اسلامی ایران تنها 5 ماه در مقابل تحریم ها مقاومت کند، اکنون شاهد مقاومتی 10 ساله هستیم که هرچند برای مردم گاهی با سختی همراه بود اما با تکیه بر توانمندی های داخلی، بخش اعظمی از سوء آثار این تحریم‌ها خنثی شده است.
ایشان با اشاره به اینکه گروه توسعه ملی باید بتواند سهم خود را در تولید ناخالص داخلی افزایش داده و به موازات آن، سهم بازار تولیدات آن نیز رشد پیدا کند گفت: برای نیل به هدف ارتقای خود، باید بتوانیم همگام با تغییرات نظام بازار و نظام‌های اقتصادی حرکت کنیم و مزیت‌های رقابتی پایدار نسبت به سایر رقبا برای خود متصور شویم.
وی افزود: این مسیر سخت توسط مجموعه پویای گروه توسعه نه تنها برای این خانواده بلکه برای اهداف جمهوری اسلامی و اهداف اسناد بالادستی باید انجام می‌شود تا بتوانیم ضمن شایسته سالاری، رویکرد سیستمی و بهبود مکانیزم نظارت را نیز در ماموریت خود به انجام برسانیم که البته با نگرش مدیریت نوین این گروه مبنی بر ارتقا زنجیره ارزش، نیازمند نگاه بلندمدت است.
سرپرست وبانک با اشاره به اظهارات مدیران شرکتهای تابعه در این همایش گفت: خلاصه سخنان مدیران خانواده گروه توسعه ملی «ما می توانیم» است و امیدواریم در این دوره این شعار بیش از پیش با کار و تلاش مضاعف محقق شود.
فرهاد زرگری، عضو هیئت مدیره نیز در این همایش گفت: امروز اقتصاد ایران برای اعتلای شاخص‌های اجتماعی و فرهنگی خود در ابتدای امر به اعتلای شاخص های اقتصادی نیاز دارد. همین موضوع نشان می‌دهد که مدیران در واقع سربازان جبهه این جریان تاریخی هستند. اکنون نیز با اراده دکتر فروزان‌مهر، گروه توسعه ملی در ریل درست قرار گرفته و دوران جدید حیات خانواده گروه توسعه ملی مبتنی بر برنامه محوری و شایسته سالاری، به سر منزل مقصود خواهد رسید.
امیر تقی‌خان‌تجریشی، نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی گفت: در سال ١۴٠١ روند تولید و سودآوری با تکیه بر ٢ محور دانش‌بنیان و اشتغال آفرین تداوم خواهد داشت.
وی افزود: هم اکنون بیش از 14 هزار نفر به صورت مستقیم و بالغ بر 100 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در خانواده گروه توسعه ملی اشتغال دارند که این موضوع، اهمیت اشتغال آفرینی در این هلدینگ بزرگ را از دیرباز نشان می دهد. امیدواریم در قرن جدید نیز روند رو به توسعه گروه توسعه ملی ادامه پیدا کند.
در این همایش مدیران عامل هلدینگ‌ها و شرکت های اصلی زیرمجموعه گروه توسعه ملی گزارشی از آخرین وضعیت شرکتهای متبوع خود ارائه دادند.