برگزاری جلسه دوره‌ای مسئولان پارلمانی سازمان‌های تابعه‌ وزارت اقتصاد در بانک ملی ایران

با حضور دکتر عبدالناصر همتی مدیر عامل بانک ملی ایران، جلسه دوره‌ای مسئولان پارلمانی سازمان‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به میزبانی این بانک برگزار شد.
همتی در این جلسه با اشاره به اهمیت برقراری ارتباط مطلوب با نمایندگان محترم مجلس ابراز داشت: تعامل با نهاد بسیار مهم مجلس شورای اسلامی با توجه به دیدگاه‌ها و نظرات مختلف نمایندگان محترم، امری بسیار مهم است.
وی گفت: در مورد بانک ملی ایران نیز با توجه به جایگاه مهم آن در اقتصاد کشور، نظرات و انتظارات بسیار زیاد است که در این راستا لازم است ارتباط و تعامل مطلوبی با نمایندگان محترم مجلس برای تشریح وضعیت بانک برقرار گردد که خوشبختانه عملکرد مدیر امور مجلس بانک در این زمینه مطلوب بوده است.
مدیر عامل بانک ملی ایران با اشاره به شرایط نامطلوب این بانک در زمان شروع به کار خود در آن به تشریح اقدامات و فعالیت‌های گسترده بانک در طول یک سال و نیم گذشته پرداخت و گفت: خوشبختانه با حمایت‌های وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی و تلاش‌های شبانه‌روزی مدیران و کارکنان بانک ملی ایران، قطار این بانک مجدداً روی ریل قرار گرفته است به طوری که اقدامات بسیار مهم و موثری در زمینه‌های ساختاری، تعیین تکلیف و وصول مطالبات معوق، شایسته سالاری در انتصابات، فروش شرکت‌ها، رفاهی و… انجام شده است.
وی در پایان، برگزاری این جلسات را برای ایجاد وحدت رویه و استفاده از تجربیات و دستاوردهای سازمان‌ها بسیار مهم ارزیابی کرد.
دکتر یوسف‌نژاد معاون امور مجلس و حقوقی وزارت امور اقتصادی و دارایی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت ایجاد تعامل مطلوب با مجلس محترم، اهداف برگزاری این جلسات را مورد تاکید قرار داد و گفت: آشنایی با سیاست‌ها و برنامه‌های سازمان‌ها، ساماندهی، سیاستگذاری و برنامه‌ریزی مناسب از جمله اهداف برگزاری این جلسات است.
وی با اشاره به اهمیت جایگاه بانک ملی ایران در اقتصاد کشور ابراز داشت: خوشبختانه از زمان حضور مدیریت جدید بانک، تغییرات موثری از نظر عملکردی در این بانک صورت گرفته و این بانک اعتبار و جایگاه مناسب‌تری پیدا کرده است که زمینه‌ساز ایفای نقش بهتر در اقتصاد کشور می‌باشد.