با حضور مدیرعامل و معاونان گروه توسعه ملی برگزار شد؛ «وبانک» در مسیر نوآوری

نخستین گردهمایی جشنواره نوآوری باز گروه توسعه ملی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی، اولین گردهمایی مدیران فنی خطوط تولید گروه توسعه ملی با حضور مدیر­عامل و معاونان شرکت سرمایه ­گذاری گروه توسعه­ ملی «وبانک» در راستای هدف نوآوری باز در این هلدینگ سرمایه­ گذاری چند­رشته ­ای که در صنایع مختلفی فعالیت دارد، برگزار شد.

مجتبی عزیزیان، مدیرعامل و نایب رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه­ گذاری گروه توسعه ­ملی در ابتدای این همایش گفت: امروز در خانواده بزرگ گروه توسعه ملی،  صنایع مختلفی از سیمان و ساختمانی تا پتروشیمی، غذایی و شوینده در حال فعالیت­ اند. هرچند فعالیت این صنایع رو به رشد و تعالی است اما چالش­ های بسیاری در مسیر آن­ها قرار دارد که نیاز به نوآوری و خلاقیت سازمان­ یافته برای حل آن­ها داریم.

عزیزیان خاطر نشان کرد: گروه توسعه ملی ظرفیت بالایی برای هم ­افزایی بین صنایع دارد اما در وهله اول باید به ایجاد ادبیات مشترک بین دو صنعت و یا بهتر است بگوییم به شناسایی مشترکات صنایع بپردازیم.

او ادامه داد: بنابراین در ابتدا مسیرهای کارکردی شناسایی شده و سپس مکانیزم­‌های این مسیرها را که عامل اصلی تفاوت هر کارکرد در صنایع مختلف هستند را تبیین می­‌کنیم. به این وسیله می‌­توانیم راهکارهای آسان برای حل مشکلات را پیدا کنیم.

در ادامه این جلسه، هر یک از مدیران و کارشناسان صنعتی که از صنایع شونیده، غذایی، سیمان و … حضور داشتند، در خصوص چالش­های صنعتی و همچنین نوآوری­های موجود و نوآوری­های مورد نیاز خطوط تولید به بحث و تبادل نظر پرداختند.

همچنین در این نشست ایجاد بخشی با عنوان «نوآوری باز» (https://oi.tmgic.net/) با هدف جمع آوری و بهره مندی از ایده های خلاقانه نخبگان و صاحبنظران حوزه صنعت در سایت رسمی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی اطلاع رسانی شد.