در اولین همایش مشترک مدیران حقوقی و بازرگانی مطرح شد؛ نگاه پلتفرمی برای افزایش بهره وری هلدینگ گروه توسعه ملی

نشست هم اندیشی مدیران حقوقی و بازرگانی گروه توسعه ملی با هدف بررسی فرصت ها و  چالش های موجود و ارائه نقطه نظرات و راهکارهای اجرایی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی، اولین همایش حقوقی و بازرگانی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با حضور مدیرعامل، معاون اجرایی و مدیر حقوقی، مدیر بازرگانی و جمعی از مدیران حقوقی و بازرگانی شرکت های تابعه در سالن همایش سازمان مدیریت صنعتی برگزار شد.
در ابتدای این نشست تخصصی مجتبی عزیزیان، مدیرعامل گروه توسعه ملی ضمن اشاره به رویکردهای نوین مدیریتی گروه توسعه ملی گفت: هم اکنون در دنیا موضوع جمع سپاری مسائل به عنوان ترندی برای حل مسائل مطرح می شود که در واقع هلدینگ ها با این اقدام، توان خود را برای افزایش هم افزایی بین شرکت های زیر مجموعه خود به کار می برند. البته در برخی از مقاطع هلدینگ ها از جایگاه اصلی خود به عنوان محلی برای افزایش هم افزایی بین شرکت های زیرمجموعه، فاصله گرفتند و صرفا به کنترل های مالی روی آوردند. اما در حال حاضر ما درگروه توسعه ملی در صدد ایجاد فضایی هستیم که افراد و پتانسیل های موجود در مجموعه ها، شناسایی شود تا بتوانیم شاهد بیشترین بهره مندی و انتفاع از این ظرفیت ها برای گروه توسعه ملی باشیم.
وی در ادامه افزود: نگاه پلتفرمی به توسعه، اتفاق جالبی است. اگر ما خود را پلتفرم ببینیم و اجزاء موجود در آن فارغ از سلسله مراتب، بتوانند ارتباطات مورب نیز با یکدیگر داشته باشند، می توان انتظار داشت که پیشرفت در مجموعه با سرعت بیشتری رخ بدهد. گروه توسعه ملی در دو بخش حقوقی و بازرگانی نیاز به افراد متخصص با توان کارشناسی بالایی دارد که بتواند در حوزه های تحت نظر خود، ارزش افزوده ایجاد کند.
عزیزیان بیان کرد: پس از بحران مالی 2008، دید زنجیره ای در دنیا شکل گرفت و برای افزایش قابلیت اطمینان در زنجیره ها، عضو غالب را از جایگاه اصلی بودن، خارج کردند. بنابراین مبحث زنجیره های تأمین مالی شکل گرفت که در این زنجیره ها، عضو غالب، عضو اصلی نبود. در این روند، برای ما مهم است که بتوانیم از ظرفیت گروه توسعه ملی برای همراهی با بحث آزادسازی ظرفیت ها به عنوان جدیدترین ترند مدیریتی دنیا، همراه شویم. امروزه در اقتصاد بدون مرز، دیگر تمرکز روی این نیست که با تجهیز منابع بتوانیم سود به دست آوریم، بلکه با مدیریت منابع نیز می توان به بهره وری و رشد رسید.
مدیرعامل گروه توسعه ملی خاطرنشان کرد: برگ برنده گروه توسعه ملی در رقابت اقتصادی این روزها این است که علاوه بر داشتن منابع قدرت، مدیریت بر منابع را نیز در اختیار دارد. بنابراین با تمرکز بر مدیریت درست و به جا باید بتوانیم به ایجاد ارزش افزوده از امکانات پیش رو بپردازیم.
عزیزیان در ادامه به موضوعات مربوط به بخش حقوقی اشاره کرد و گفت: در بخش حقوقی، اولین رکنی که باید در سازمان جاری شود، بحث استانداردهاست. بر همین اساس در گروه توسعه ملی تمامی بندهای مربوط به حسابرسی را در خصوص معضلات حقوقی به دقت بررسی کردیم. سپس سیستمی برای حل چالش های حقوقی طراحی کردیم و به مناقصه عمومی گذاشتیم. اگر این سیستم مستقر شود، بخش زیادی از مسائلی که با آنها به چالش می خوریم را می توانیم کنترل، مدیریت و نظارت کنیم. به جز این موضوع، قطعا توان محدود یک مجموعه و یک شرکت، با توان مجموعه وکلای مجموعه شرکت، برابری نخواهد کرد. بنابراین فارغ از معضلاتی که وجود دارد و بر آن واقف هستیم، می توانیم با تکیه بر توان کارشناسان، وکلا و حقوقدانان مشغول در گروه، از پتانسیل بالایی برخوردار شویم.
وی در خصوص بخش بازرگانی نیز اظهار کرد: در بخش بازرگانی چند مسئله خیلی جدی داریم. اولین مبحث مربوط به فروش است. در بخش فروش صادراتی، در ابتدا باید حوزه های قابل استفاده را شناسایی کنیم. یکی از مهمترین بخش های مربوط به فروش، کانال های خدمت رسانی است. پیش از این فروشگاه های زنجیره ای و خرده فروشی، تنها کانال های خدمت رسانی بود. اما کم کم فروشگاه های هایپر مارکت به آنها اضافه شد و اکنون نیز در فضای رقابتی بحث فروش در قالب پلتفرم ها مطرح است. بنابراین تعریف کانال های خدمت دهی جدید، از اهمیت بالایی در افزایش فروش برخوردار است. بنابراین ایجاد زیرساخت های ارتباطی و کانال خدمت دهی، وابستگی و پایداری در فروش ایجاد می کند.
عزیزیان افزود: در بحث خرید نیز همیشه مشکلات بسیار جدی داریم که به سمت خرید اقتصادی و ارزان برویم. حال با توجه به این که مصرف مشترک در گروه توسعه ملی در کالاهای بسیاری وجود دارد، می توانیم از پتانسیل خرید گروهی استفاده کنیم. ما اکنون یک سیستم کدینگ جامع طراحی کردیم که سطح موجودی در انبارها را یکپارچه کند. هنگامی که موجودی انبارها یکپارچه شود، سطح خرید و کالای خریداری شده نیز یکپارچه می شود . بنابراین در بسیاری از اقلام مشترک خرید، می توانیم هزینه خرید را کاهش دهیم. مضاف بر آن، در بخش های صادراتی ما منافع ارزی کسب می کنیم و در مبادی صادراتی ارز را با ارز نیمایی مبادله می کنیم، اما برخی از شرکت های ما مشکل تامین ارز دارند. بنابراین اگر بتوانیم مشکل تامین ارز را نیز در داخل خود گروه حل کنیم، با هم افزایی تامین ارزی گروه می توانیم به انتفاع بیشتر مجموعه کمک کنیم. حال اگر بخواهیم به مهمترین چالش های گروه توسعه ملی در بخش بازرگانی نیز اشاره کنیم، موضوع مربوط به مدیریت دارایی به خصوص در بخش مدیریت دارایی خارجی مطرح می شود که ساختار مناسبی برای آن نداریم و از کارشناسان فعال این حوزه تقاضا داریم برای حل این چالش پیش قدم شوند. همچنین با ارائه الگوهای کاربردی از حل مسائل مربوط به سازمان خود، از سرایت آن به سایر بخش های گروه نیز استقبال خواهیم کرد.

معاون اجرایی گروه توسعه ملی: استفاده از ظرفیت های فضای مشورتی حاکم بر گروه نقش بسزایی را در حل معضلات و چالش ها ایفا می کند.

وحید محبوبی متین، معاون اجرایی شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی نیز در این نشست ضمن اشاره به موضوع چالش های حقوقی و بازرگانی در گروه توسعه ملی گفت: هم اکنون حل این چالش ها برای افزایش بهره وری و سودآوری در مجموعه گروه توسعه ملی از اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل این نشست برگزار شده تا با استفاده از ظرفیت های فضای مشورتی حاکم بر گروه بتوانیم در حل معضلات، چالش ها و ارائه نوآوری ها در بستر هم افزایی گروه توسعه ملی حرکت کنیم.

شایسته سالاری، شاه کلید موفقیت بنگاه ها
در ادامه نشست هم اندیشی حقوقی و بازرگانی گروه توسعه ملی، فرهاد زرگری، رئیس هیئت مدیره این شرکت سرمایه گذاری چند رشته ای با اشاره به برنامه ریزی های هیئت مدیره برای توسعه آتی مجموعه و بهبود کسب و کار در گروه گفت: ما باید بر موضوع شایستگی به عنوان کلیدواژه ای برای توسعه ملی و توسعه بنگاه ها دقت نظر داشته باشیم.
وی افزود: نگاهی به نقشه تاریخ از 4 هزار سال گذشته تا به حال نشان می دهد که در تمدن های غالب دنیا که قدرت نظامی، علمی و اقتصادی از عوامل رشد و پیشرفت آنان قلمداد شده، شایستگی و شایسته سالاری نیز بعنوان یکی از ارکان اصلی این پیشرفت مطرح و در این فرایند حائز اهمیت بوده است. در طول تاریخ همواره این بحث مطرح بوده است که چرا تمدن ها به وجود می آیند. ویل دورانت در تاریخ تمدن دلایل زیادی را می شمارد که اگر عصاره تمام دلایل افول و ظهور تمدن ها را بگیریم، در افول و ظهور برندها و بنگاه ها هم به دلیل مشابهی می رسیم که به آن شایستگی می گویند. این شایستگی تنها جوهره ای است که یک جامعه را بالا می برد و به آن نیروی خلاقیت علمی می دهد و اگر نباشد باعث افول آن می شود.
به گفته رئیس هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، شایستگی 3 جز مهم دارد که شامل دانش، ارزش آفرینی و توانمندی می شود و این 3 موضوع را می توان با کمک آموزش تقویت کرد. زیرا شایستگی فرد فرد کسانی که یک صندلی را در یک سازمان و یا یک شرکت اشغال می کنند، با میزان موفقیت آن سازمان رابطه مستقیم دارد. بنابراین اکنون که گروه های حقوقی و بازرگانی گرد هم آمده اند، می توانند با مشارکت در دانش یکدیگر، توانمندی فردی و به تبع آن توانمندی سازمانی خود را نیز افزایش دهند.