بازدید مدیرعامل گروه توسعه ملی از «زپارس»؛ شرکت ملی کشت و صنعت پارس نگین کشاورزی شمال غرب کشور خواهد شد

مجتبی عزیزیان مدیرعامل و نایب­رئیس­هیئت مدیره گروه توسعه ملی و هیئت همراه با حضور در شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس از واحدهای تولیدی این شرکت بازدید به عمل آوردند .

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی در جریان این بازدید، عزیزیان با ابراز خرسندی از وضعیت روبه رشد شرکت ملی پارس گفت : این شرکت عظیم از تولید­کننده­های شاخص امنیت غذایی کشور بوده و به عنوان نمونه آزمایشی  بذر می­تواند تکیه­گاه کشور در زمینه تولید بذرهای استراتژیک باشد.

وی همچنین افزود: این شرکت با زیر­ساخت‌های به­روز و داشتن فرآیند بذر و دامپروری پویا، زراعت تخصصی و خاک مرغوب نقطه­قوت گروه توسعه ملی بوده و با برنامه­های دانش­بنیان و سرمایه­گذاری در صنایع تبدیلی و تکمیلی در آینده­ای نزدیک، نگین کشاورزی شمال غرب کشور خواهد شد.

در این بازدید حمید صولت، مدیر عامل شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری  پارس گزارشی از فعالیت‌های تولیدی این شرکت را ارائه کرد و گفت : شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس با نیروهای جهادی و متخصص، شبانه­روزی در سنگر تولید است و با الهام از شعار سال و تکیه بر شاخص­های دانش­بنیان و اشتغال­آفرین توانسته­است در تولید بذور استراتژیک ضمن خودکفا کردن کشور به بذور ذرت هیبرید ۷۰۴، در زمینه صادرات این محصول هم اقداماتی انجام دهد.

صولت با اعلام همکاری مشترک میان شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس و شرکت­های معتبر یونانی در این حوزه، اظهار کرد: با داشتن کارشناسان متخصص و خبره و نیز زمین‌های مرغوب می­توان نقطه عطف همکاری‌های مشترک بین دو کشور ایران و یونان در زمینه تولید بذور استراتژیک را ایجاد کرد.

مدیر عامل شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس افزود: با روی کار آمدن مدیریت جدید، این شرکت با سرعت بیشتر، پروژه­های عمرانی خود را دنبال می­کند، به نحوی که توانست در خرداد­ماه سال جاری شاهد افتتاح پروژه انتقال آب به ۱۳۸۰ هکتار از اراضی شرکت ملی پارس (پادار)، افتتاح فاز اول پروژه ۲۰۶۰ به مساحت ۴۸۱ هکتار، عملیات اجرایی کاشت ۳۰ هکتار زراعت صنوبر، کاشت ۲۵ هکتار باغ بادام از پروژه ۶۱۰ هکتاری، عملیات اجرایی فاز اول طرح توسعه گاوداری شیری ۱۵۰۰ راسی را باشد که همه اینها موجب افزایش راندمان محصولات خواهد بود .

عزیزیان و هیات همراه با حضور در واحدهای تولیدی پارس ۵ ، ۴ ،۳ ، ۲، ۱و ۶(پادار) ، واحد جنگل و باغبانی، دامپروری و کارخانه فرآیند بذر، از این شرکت بازدید به عمل آوردند.