اِشتغالزایی ٢٠٠ نفری بهپاک با امضا تفاهم‌نامه همکاری گروه توسعه ملی و صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در ادامه بازدیدهایی که از واحدهای تولیدی استان مازندران داشت، با حضور در شرکت صنعتی بهپاک، وابسته به گروه توسعه صنایع بهشهر از خطوط تولید این کارخانه بازدید به عمل آورد.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی در جریان این بازدید که ۲۷ دی ماه با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، امیر تقی‌خان تجریشی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی، سید مهدی سدیدی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها ،مجید محسنی مجد مدیرعامل شرکت توسعه صنایع بهشهر و جمعی از مقامات و مسئولین استان مازندران و شهرستان بهشهر صورت گرفت تفاهم نامه همکاری در جهت اشتغالزایی و تحقق شعار جهش تولید، میان شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی و صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها به امضا رسید.

فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در این بازدید و نشست که به منظور رفع موانع تولید شرکت صنعتی بهپاک برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه شهرستان بهشهر از نرخ بالای بیکاری رنج می برد و به مدد طرح‌های اینچنینی باید به رشد اشتغالزایی در منطقه کمک شود.

وی افزود: بهپاک در حوزه فعالیت خود برند خوشنامی محسوب می‌شود و نباید به قدمت بیش از ۵۰ ساله این شرکت بی‌توجه بود و ضروری است که به تقویت و ماندگاری این برند کمک کنیم.

دژپسند با تاکید بر این که با امضای تفاهم نامه حاضر به طور مستقیم برای تعداد ۲۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد شد‌، ادامه داد : این گام بزرگی است و تولید درون زا را توسعه می‌دهد که در نوع خود بسیار قابل توجه است.

وی ضمن تسلیت ایام سوگواری فاطمیه اظهار داشت: این اقدامات به برکت ایام فاطمیه انجام می شود و باید از برکت کوثر گونه ایام شهادت ایشان به خوبی بهره مند شویم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اظهار داشت: چنین طرح هایی به رونق اقتصادی شهرستان بهشهر کمک بسیاری خواهد کرد، مردمی که همواره در راه جنگ علیه دشمنان، انقلاب و حفظ نظام از هیچ کوششی دریغ نکرده اند.

امیر تقی خان تجریشی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی در خصوص این تفاهم نامه گفت: بر اساس منویات و فرمایشات مقام معظم رهبری در سالی که شعار آن جهش تولید است، تلاش داریم تا گام‌های موثری در جهت رفع موانع موجود برداشته شود.

وی در ادامه افزود: به همین منظور برای رفع محدودیت ناشی از ماده ١۶ قانون رفع موانع تولید که بانک‌ها و شرکت‌های تابعه را از سرمایه گذاری منع می‌کند، با صندوق بازنشستگی کارکنان بانکها وارد مذاکره شدیم که پس از انجام مذاکرات فشرده قرار بر این شد که با صندوق در قالب مشارکت، سرمایه گذاری و تامین مالی تفاهم نامه‌ای امضا کنیم.

لازم به ذکر است شرکت بهپاک با قدمت ۵٠ ساله‌اش، یکی از کارخانه‌های تولیدی ” وبشهر ” واقع در شهرستان بهشهر و استان مازندران است که با داشتن بیش از ۵٠٠ نفر نیروی کارآمد و متخصص و اجرای طرح‌های توسعه‌ای می‌تواند نتایج ارزشمند بیشتری از خود نشان دهد.