امضا تفاهم‌نامه همکاری میان شبکه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت نوآوران توسعه ملی

امضا تفاهم‌نامه همکاری میان شبکه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت نوآوران توسعه ملی

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی به نقل خبرگزاری آنا، جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری میان شبکه پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت نوآوران توسعه ملی ظهر امروز در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد.

این جلسه در راستای اجرای سیاست اداره کل کانون‌های دانشگاه، صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی برای بهرمندی از توان علمی و تحقیقاتی دانشگاه به منظور توسعه همه‌جانبه در انجام پروژه‌های کاربردی و مورد نیاز صنعت و همچنین ارائه خدمات تبادل فناوری و به‌خصوص کارآفرینی برگزار شد.

در این جلسه تفاهم‌نامه‌ای میان دانشگاه آزاد اسلامی به نمایندگی روح‌الله دهقانی فیروزآبادی، معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری و رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت نوآوران توسعه ملی به نمایندگی هادی نیلفروشان، مدیرعامل این شرکت به امضا رسید.

این تفاهم‌نامه در راستای همکاری در انجام پژوهش‌های مسئله‌محور مورد نیاز صنعت، ارائه خدمات تبادل فناوری و کارآفرینی مطابق ظرفیت‌ها و امکانات طرفین منعقد شد.

محورهای تفاهم‌نامه

معرفی اساتید توانمند و پتانسیل واحدهای دانشگاهی در ارائه خدمات آزمایشگاهی و تجهیزاتی و همچنین استارت‌آپ‌ها به شبکه سرمایه‌گذاران، استفاده از ظرفیت‌های اطلاع‌رسانی، در اختیار گذاشتن زیرساخت‌های فنی و آزمایشگاهی، همکاری در ارائه نیازهای فناورانه صنعت و جامعه به دانشگاه و همکاری در انعقاد قرادادهای صنعت و اساتید بخشی از محورهای این تفاهم‌نامه است.

دهقانی فیروزآبادی: اساتید دانشگاه دانشگاه آزاد اسلامی برای اقدام در پروژه‌های صنعتی از انگیزه بالایی برخوردار هستند

دهقانی فیروزآبادی، رئیس شبکه پژوهشی و آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی در این جلسه گفت: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت‌های فراوانی برای توسعه در بخش‌های مختلف دارد و اعضای هیئت علمی این دانشگاه نیز از انگیزه بالایی برای اقدام در بخش پروژه‌های صنعتی و میدانی برخوردار هستند.

وی افزود: ایده‌ها و طرح‌های جدید و فناورانه‌ای وجود دارد که قابلیت اجرایی شدن در حوزه‌های مختلف را دارند. بسیاری از اعضای هیئت علمی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت‌های مرتبط با کسب‌وکار و بازار داشته‌اند و این نکته مثبتی است که گفتمان دانشگاه آزاد اسلامی برای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین با مسئولیت اجتماعی بالا را می‌تواند محقق سازد.

در این جلسه لاله ملک‌نیا، مدیرکل کانون‌های دانشگاه، صنعت و جامعه دانشگاه آزاد اسلامی و وحید ضرغامی، قائم مقام معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه نیز حضور داشتند.