ارزش دلار به بالاترین رقم خود طی هفت ماه اخیر رسید

به علت افزایش احتمالی رشد اقتصادی آمریکا طی سه ماه دوم سال ۲۰۰۵ میلادی ، ارزش دلار در برابر یورو به بالاترین رقم خود طی ۷ ماه اخیر رسید .
به گزارش خبرگزاری فارس ، بلومبرگ گزارش داد : برای پنجمین هفته متوالی ارزش دلار در برابر یورو روند صعودی داشته است که این مساله از سال ۲۰۰۰ میلادی تا کنون بی سابقه بوده است .
هر یورو در بازار معاملاتی لندن در برابر ۲۵۴۶/۱ دلار مبادله شد . هر یورو سه روز پیش در برابر ۲۵۵۷/۱ دلار مبادله شده است . به اعتقاد کارشناسان اقتصادی اروپا کاهش میزان محبوبیت گرهارد شرودر صدر اعظم آلمان و افزایش احتمال رد قانون اساسی اروپا از سوی مردم فرانسه نیز تاثیر زیادی در کاهش ارزش یورو در برابر دلار داشته است .
دیوید موزینا کارشناس بین المللی ارز در این باره گفت : ارزش دلار بیش از پیش افزایش خواهد یافت . سیاستهای اقتصادی فدرال رزرو آمریکا نیز در این امر بسیار موثر بوده است . افزایش رشد اقتصادی آمریکا و کاهش میزان کسری تجاری این کشور از جمله مهمترین عوامل افزایش ارزش دلار در برابر یورو بوده است .
بر اساس نظر سنجی بلومبرگ بیش از ۵۹ درصد از ۵۴ کارشناس ارزی اروپایی معتقدند ارزش دلار در برابر یورو طی روزهای آینده باز هم افزایش خواهد یافت .
بر اساس آخرین نظرسنجیها در فرانسه بیش از ۵۳ درصد مردم این کشور با قانون اساسی اتحادیه اروپایی مخالفت کرده اند .