ارزش بازار سهام از 248 هزار میلیارد تومان گذشت

شاخص کل بورس در نتیجه معاملات امروز تالار شیشه‌ای از عدد 52 هزار واحد هم عبور کرد تا رکورد جدیدی را در تاریخ بورس به ثبت برساند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز با افزایش 922 واحدی بر قله 52 هزار و 244 واحدی ایستاد. شاخص صنعت نیز شاهد رشد 603 واحدی بود و به عدد 44 هزار و 444 واحد رسید. بازار اول و دوم نیز به ترتیب با افزایش 790 و یک هزار و 110 واحدی در عدد 40 هزار و 875 واحد و 90 هزار و 129 واحد قرار گرفتند.

شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، پالایش نفت اصفهان، مدیریت پروژه های نیروگاهی، فولاد مبارکه اصفهان، سایپا و گسترش نفت و گاز پارسیان پربیننده ترین نمادهای بازار امروز بودند .

همچنین بیشترین تاثیر در رکوردشکنی شاخص بر عهده نمادهای بانک پاسارگاد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس ، ملی صنایع مس ایران ، معدنی و صنعتی چادرملو، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید ، پالایش نفت تبریز و بانک سینا بود.

این گزارش حاکی است نمادهای بانک سینا، بانک پاسارگاد، معادن بافق، سرمایه گذاری سپه، پگاه آذربایجان غربی، سیمان قائن و سیمان هرمزگان بیشترین افزایش قیمت را به خود اختصاص دادند و طولانی ترین صف های خرید در نمادهای سرمایه گذاری توسعه ملی، پاکسان، ماشین سازی اراک، مخابرات ایران، سرمایه‌گذاری ملی ایران، مدیریت پروژه های نیروگاهی و ماشین‌سازی اراک تشکیل شد.

بازار امروز هرچند با رشد دسته جمعی اکثریت نمادهای بورسی مواجه بود اما نمادهای داده پردازی ایران، داروپخش ، کشت و صنعت چین چین، لاستیکی سهند، پتروشیمی آبادان، صنایع شیمیایی ایران و تایدواتر خاورمیانه با افت قیمت 3.2 تا 2.4 درصدی بیشترین کاهش قیمت را در بازار امروز به خود اختصاص دادند.

همچنین در میان سیل تقاضا در تالار شیشه ای ، معدود نمادهایی نیز با عرضه مواجه شدند که در این میان بیشترین عرضه ها برای نمادهای سرمایه گذاری معادن و فلزات، معدنی املاح ایران، گروه خودرو سازی بهمن، آذرآب ، لیزینگ صنعت و معدن،قند قزوین و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی بود.

بدین ترتیب در پایان معاملات دوشنبه بورس اوراق بهادار تهران، سهامداران با معامله یک هزار و 46 میلیون برگه سهم ارزشی بالغ بر سه هزار و 206 میلیارد ریال را ثبت کرد.

همچنین در پایان داد و ستدهای امروز، ارزش بازار نیز با رکورد شکنی جدید از مرز 248 هزار میلیارد تومان عبور کرد.