ارائه گزارش موفقیت‌های ایران ترانسفو در حضور مقام معظم رهبری

ارائه گزارش موفقیت‌های ایران ترانسفو در حضور مقام معظم رهبری

گروه صنعتی ایران ترانسفو به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی وابسته به بانک ملی ایران، روز 17 اردیبهشت یکی از هفت شرکتی بود که به ‌مناسبت هفته کار و کارگر با افتخار در ارتباط تصویری با رهبر معظم انقلاب برای جهش تولید تجدید میثاق کردند.

مقام معظم رهبری در این ارتباط تصویری مستقیم و ۳ ساعته با هفت مجموعه تولیدی، ضمن تأکید بر نقش و اهمیت جایگاه کارگر و وظایف متقابل کارگر و کارفرما در افزایش کمّی و کیفی تولید و ایجاد ثروت در یک اقتصاد سالم، به بیان نکاتی در خصوص علت نامگذاری امسال به عنوان سال جهش تولید و الزامات تحقق این شعار و بخش‌هایی که باید بر آنها تمرکز ویژه شود، پرداختند و وظایف مسئولان در این عرصه را بیان کردند.

مدیرعامل ایران ترانسفوی زنجان نیز در این ارتباط ویدئویی، به بیان بخشی از موفقیت‌های این شرکت و برنامه‌ریزی برای سال جهش تولید در محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت.

 

بهزاد ظهیری گفت: سربازان ولایت در عرصه مقاومت و رزم اقتصادی در این گروه صنعتی با حدود ۵ هزار نفر نیروی انسانی و ۴۰هزار مگاولت آمپر ظرفیت تولید در سال، حدود ۸۵ درصد نیاز صنعت برق و سایر صنایع به انواع ترانسفورماتور‌های توزیع، فوق توزیع و قدرت و نیز انواع راکتور و پست برق را تامین می‌کنند.

وی افزود: رشد 100 درصدی فروش داخلی در راستای طرح‌های توسعه‌ای و نوسازی صنعت برق در سال 98 و همچنین رشد حدود 300 درصدی صادرات از جمله افتخارات این شرکت است. همچنین ظرفیت تولید تا پیروزی انقلاب یک هزار مگاولت آمپر در سال بوده که اینک فقط در این گروه با رشد ۴۰ برابری همراه شده و این مهم حاکی از توسعه و بالندگی کم نظیر صنعت برق کشور است و باید سهم حمایتی این صنعت در قوانین بخشی و توسعه‌ای و در اعتبارات استانی و ملی و صندوق ذخیره ارزی دیده شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو اضافه کرد: تولید روغن ترانسفورماتور‌های توزیع با میلیون‌ها یورو صرفه‌جویی ارزی و بیش از ۴۰ درصد کاهش قیمت تمام شده به دست متخصصان این شرکت و با همکاری شرکت‌های نفت و پالایش داخلی با مساعدت ستاد اقتصاد مقاومتی و وزیر معین استان و حمایت ویژه وزارت نیرو و همکاری وزارت صمت از افتخارات این گروه صنعتی است.

ظهیری با بیان اینکه در راستای نهضت ساخت داخل، قطعاتی که داخلی سازی شده بعضا تا ۲۰۰ درصد نسبت به قیمت وارداتی کاهش قیمت داشته است، اظهار کرد: در سال ۹۹ که سال جهش تولید است، علی‌رغم تنگناهای ناشی از رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با شیوع کرونا که بسیار هم مناسب رعایت شد، شاهد رشد ۲۵ درصدی تولید در فروردین و ۳۱ درصدی در اردیبهشت ماه بودیم و به مدد الهی روند مثبت تولید و فروش و صادرات همچنان ادامه خواهد داشت.

او همچنین به آغاز طراحی و مهندسی فنی و اقتصادی تولید سیم لاکی خاص مصرف ترانسفورماتور در این شرکت اشاره و بیان کرد: در سال ۹۸، حدود ۳۰۰ کارگر جذب شد و به برکت جهش تولیدی که در ترانسفو آغاز شده، امسال هم فرآیند جذب ۴۰۰ نفر نیروی جدید در دستور کار است.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو، افزود: افتتاح دو خط جدید تولید شامل خط رنگ مکانیزه ترانسفورماتور و خط جدید برش عرضی و طولی برای تقویت سرعت و کیفیت، تولید مقره‌های سیلیکونی برای جلوگیری از قطعی برق و مشکلات خاموشی در برابر گرد و غبار و رطوبت بالا برای اولین بار در کشور را از دیگر دستاورد‌های مهندسان این شرکت عنوان کرد که در نیمه نخست امسال به بهره برداری خواهد رسید.

ظهیری با بیان اینکه علاوه بر جبهه تولید، این شرکت در عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود نیز فعال بوده، افزود: در ایام مقابله با کرونا ویروس و سیل و مناسبات اجتماعی، اقداماتی از قبیل کمک ۱۰ میلیارد ریالی به دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای خرید ۴ دستگاه ونتیلاتور، تهیه وتوزیع بیش از ۳ هزار بسته مواد غذایی در قالب رزمایش کمک مومنانه، برگزاری کاروان شادی در نیمه شعبان امسال در محلات زنجان و مشارکت در ضد عفونی معابر زنجان انجام شده است.

وی، بازسازی کامل ۱۲ واحد مسکونی در شهر سیل‌زده معمولان لرستان و احداث یک واحد مسکونی در زنجان، اهدای کمک نقدی و ترانسفورماتور به ارزش تقریبی ۱۱ میلیارد ریال به مراکز دانشگاهی، فرهنگی و اجتماعی را از دیگر فعالیت‌های خیرخواهانه این شرکت طی دوسال گذشته عنوان کرد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران ترانسفو همچنین این رویداد را روز بیعت مجدد با مقام معظم رهبری و آغاز تلاش مضاعف برای کمک به پیشرفت کشور در این گروه صنعتی دانست و گفت: ایران ترانسفو اکنون همه مشکلات پیشین را پشت سر گذاشته و با قدرت به جلو حرکت می‌کند.

ر