۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت

خانه » ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت

۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت

۱۳۹۲/۲/۴ ۱۳:۴۹:۵۰ ۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

سنا- مدیر روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل سازمان بورس و اوراق بهادار از نهایی ‌شدن حضور بیش‌از ۲۸۰ شرکت داخلی و خارجی در هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه (FINEX) خبر داد و گفت: علاوه‌بر شرکت‌های داخلی، ۱۲ شرکت خارجی فعال در صنعت مالی از کشورهای ترکیه، امارات، روسیه، پاکستان، اندونزی و کره‌جنوبی در این نمایشگاه حضوری فعال دارند.

سعید مستشار ضمن مقایسه هفتمین دوره نمایشگاه با دوره قبل از آن افزود: سال گذشته، حدود ۲۵۰ شرکت در فضای مفید ۱۴ هزار مترمربع در نمایشگاه حضور داشتند، درحالی‌که امسال تعداد شرکت‌ها به ۲۸۰ شرکت و فضای مفید نمایشگاه نیز به بیش از ۱۶ هزار و ۵۰۰ متر مربع رسیده است که در مجموع، در مقایسه با سال گذشته ۲۰ درصد رشد نشان می‌دهد.
مسوول‌ برگزاری نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه همچنین با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های صنعت مالی و سرمایه‌گذاری در برخی کشورها افزود: براساس بررسی‌های صورت‌گرفته، نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه با سابقه ۷ سال برگزاری مستمر، در جمع سه نمایشگاه بزرگ و مطرح صنعت مالی در دنیا و بدون تردید، بزرگ‌ترین، جامع‌ترین و متنوع‌ترین نمایشگاه در این حوزه در منطقه خاورمیانه است.
وی با بیان اینکه در نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه هر سه رکن اصلی صنعت مالی کشور، یعنی بازار سرمایه، بازار پول و صنعت بیمه حضور منسجم و گسترده دارند، گفت: مشارکت گسترده فعالان بازار سرمایه، بانک‌ها و موسسات اعتباری و شرکت‌های بیمه‌ای باعث شده است نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در مقایسه با عمر نه چندان طولانی فعالیت خود از تنوع بالایی در مقایسه با نمایشگاه‌های مشابه در دنیا برخوردار باشد، به ‌علاوه تلاش شده است در این نمایشگاه، علاوه‌بر مخاطبان تخصصی و فعال در صنعت مالی، پاسخگویی به انتظارات و سوالات مخاطبان عمومی و اصطلاحا غیرحرفه‌ای در حوزه مسائل مالی و سرمایه‌گذاری مورد توجه قرار گیرد که همین امر، این نمایشگاه را از نمایشگاه‌های مشابه در دنیا، تا حدی متمایز می‌کند.
مدیر روابط عمومی و بین‌الملل سازمان بورس در همین راستا خاطرنشان کرد: نقش قابل توجه نمایشگاه بورس، بانک و بیمه در ارتقای سطح سواد مالی در کشور، باعث شد جایزه عملکرد جهانی شایسته از بین ۸۰ پروژه ارسالی کشورهای مختلف منطقه خاورمیانه به سازمان ملل، به این نمایشگاه اختصاص یابد.
مستشار همچنین در ادامه افزود: امسال نخستین جلسه کارگروه «سواد مالی» کومسک (زیرمجموعه اقتصادی سازمان کنفرانس اسلامی) به ریاست سازمان بورس ایران و با حضور نمایندگان کشورهای عضو این کارگروه، همزمان با نمایشگاه در تهران برگزار و اعضای این کارگروه، پس‌از نشست دو روزه خود، از نمایشگاه بازدید می‌کنند.
از سوی دیگر، مدیر توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری گفت: بورس تهران با هدف آموزش و فرهنگ سازی در این نمایشگاه هفتمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه شرکت می‌کند.
محمد هاشمی‌نژاد افزود: بورس تهران، در نمایشگاه امسال ضمن پاسخگویی به سوالات سهامداران، شرکت‌ها و عموم مردم، به منظور آموزش و فرهنگ‌سازی، ارتقای دانش مالی و سرمایه‌گذاری ۱۶ کارگاه آموزشی برای عموم سرمایه‌گذاران، شرکت‌ها و کارگزاران برگزار می‌کند.
وی اظهار کرد: این کارگاه‌ها در غرفه بورس به شماره ۲۶ در سالن خلیج فارس از ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت، هر روز در ۴ نوبت برگزار می‌شود.
مدیریت توسعه فرهنگ سرمایه‌گذاری تصریح کرد: دوره آموزشی برای مشاوران پذیرش با همکاری مدیریت پذیرش بورس و فرآیند انتشار اوراق مشارکت و تامین مالی از طریق بازار سرمایه با همکاری مدیریت امور ناشران تشکیل می‌شود.
هفتمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه روزهای ۱۷ تا ۲۰ اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود. اطلاعات این نمایشگاه ازطریق سایت اختصاصی نمایشگاه به نشانی
www.fiif.ir قابل مشاهده است.