کاهش ۵ هزار شغل در دریای شمال به دلیل سقوط قیمت نفت

خانه » کاهش ۵ هزار شغل در دریای شمال به دلیل سقوط قیمت نفت

کاهش ۵ هزار شغل در دریای شمال به دلیل سقوط قیمت نفت

۱۳۹۴/۶/۱۸ ۱۲:۱۸:۱۴ ۱۸ شهریور ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار جهان|

کاهش قیمت نفت از اواخر سال گذشته میلادی تاکنون باعث کاهش بیش از پنج هزار شغل در بخش نفت و گاز دریای شمال شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، سازمان تنظیم مقررات فعالیت ساحلی و فراساحلی نفت و گاز انگلیس با اعلام یک آمار رسمی از کاهش مشاغل ناشی از کاهش قیمت نفت در یک سال گذشته افزود: از سال گذشته تاکنون بیش از پنج هزار شغل در دریای شمال از دست رفته است.

شرکتهای نفتی در دریای شمال مشخصا از کاهش حدودا ۵۵ درصدی قیمت نفت برنت از ژوئن ۲۰۱۴ لطمه خورده اند زیرا در حال حاضر با بالاترین هزینه‌های تولید در یکی از پیرترین حوضه های نفتی در جهان مواجه اند.

اندی ساموئل رئیس اجرایی سازمان تنظیم مقررات فعالیت ساحلی و فراساحلی نفت و گاز انگلیس در گزارشی درباره فعالیت این نهاد در ماههای اولیه گفت: متاسفانه این روند به از دست رفتن حدود ۵۵۰۰ شغل از اواخر ۲۰۱۴ تاکنون منجر شده است.

شرکتهای نفتی فعال در دریای شمال از جمله شل، بریتیش پترولیوم، شورون و کونوکوفیلیپس همگی اعلام کرده اند که کاهش نیرو باعث نگرانی درباره شکاف روزافزون در تخصصها شده است.

سازمان تنظیم مقررات فعالیت ساحلی و فراساحلی نفت و گاز انگلیس(OGA) که پنج ماه پیش به عنوان یک نهاد اجرایی ثبت شده وظیفه کمک به شرکتهای نفتی دریای شمال را دارد تا جایی که ممکن است نفت و گاز از این حوضه نفتی استخراج کنند.

در بخش نفت و گاز دریای شمال حدود ۳۷۵ هزار نفر کار میکنند و یک منبع منبع مهم درآمد مالیاتی به حساب می‌آید.

از آنجا که منابع میادین پیر در حال از دست رفتن است، تولید نفت انگلیس به پایین ترین سطح از زمان شروع در اواسط دهه ۱۹۷۰ رسیده است.

دو شرکت نفتی اخیرا اعلام کردند برنامه ای را برای تعطیلی زودهنگام میادین اعلام کرده اند که این کار ماموریت OGA را از هر زمانی سخت تر می‌کند.