چشم‌انداز حرکت شاخص کل

خانه » چشم‌انداز حرکت شاخص کل

چشم‌انداز حرکت شاخص کل

۱۳۹۲/۲/۲۹ ۱۶:۲۲:۳۷ ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

در این روزها بسیاری از فعالان بازار برای دوری جستن از رکود بازار در کشاکش فعالیت‌های سیاسی قبل از انتخابات تلاش به نقد کردن سبد‌های خود می‌کنند تا مجدد با انتخاب فرد جدید و مشخص شدن سیاست‌های کلی اقتصادی و سیاسی کشور تصمیم به انتخاب سبد سهام خود بگیرند.

به نظر می‌رسد هم‌اکنون که یک ماه به این رویداد زمان باقی است با افت نزدیک به ۲۰۰۰ واحدی، این دیدگاه زود‌تر از موعد فعالیت خودرا شروع کرده است.
اما افت نزدیک به ۵۵۰ واحدی روز گذشته، شاخص را به خط روند صعودی کوتاه‌مدت خود رساند. بر این اساس شاخص کل بر اساس یک خط روند افزایشی بسیار قوی بلند‌مدت و یک خط روند دیگر صعودی در کوتاه‌مدت در حال حرکت است.
تماس دیروز شاخص با این خط می‌تواند از لحاظ روانی بزرگان بازار را در روز یکشنبه تشویق کند تا از ریزش هیجانی و مجدد ممانعت کنند.
اما شدت ریزش و صف‌های فروش این احتمال را کم کرده و سناریوی شکست خط صعودی کوتاه‌مدت شاخص را نزدیک‌تر می‌کند. بنابراین اگر امروز نیز بازار با سیگنال‌های منفی و صف‌های فروش همراه باشد با شکست روند روبه‌رو‌ بوده و ریزش شاخص را تا محدوده ۴۰ تا ۴۱ هزار شاهد خواهیم بود.
در صورت افت طی روزهای آینده وقوع چنین حالتی (ریزش تا محدوده ۴۱هزار واحدی) صرفا اصلاح حرکتی تلقی شده و کماکان روند کلی حرکت صعودی می‌باشد