پتروشیمی شازند ۱۰۵ درصد سود پیش‌بینی شده سال ۱۳۹۳ را محقق نمود

خانه » پتروشیمی شازند ۱۰۵ درصد سود پیش‌بینی شده سال ۱۳۹۳ را محقق نمود

پتروشیمی شازند ۱۰۵ درصد سود پیش‌بینی شده سال ۱۳۹۳ را محقق نمود

۱۳۹۴/۲/۲۰ ۱۷:۵۶:۱۹ ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

 

27da37cf553d7b9f27331b348c9d73b5

شازند

 

همانطور که در جدول فوق ملاحظه می‌گردد طبق صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده شرکت توانسته در سال ۱۳۹۳، ۱۰۵درصد آخرین پیش‌بینی را به تحقق برساند.

دلایل مازاد تحقق واقعی نسبت به آخرین پیش‌بینی شرکت عمدتا به درآمد حاصل از فروش کاتالیست‌‌ها و تحقق بیشتر سود حاصل از سرمایه‌گذاری در شرکت‌های پتروشمیران و ای‌پی‌سی مربوط می‌شود.

لازم به ذکر است؛ شرکت پیش‌بینی سود هر سهم شرکت اصلی برای سال مالی ۹۳ را با سرمایه ۱.۲۰۰ میلیارد ریال در تاریخ‌های ۹۲/۱۲/۱، ۹۲/۱۲/۵ و ۹۲/۱۲/۲۱ مبلغ ۳.۷۱۱ ریال و با سرمایه ۳.۶۰۰ میلیارد ریال در تاریخ ۹۳/۳/۴ مبلغ ۱.۲۳۷ ریال، در تاریخ ۹۳/۵/۱ مبلغ ۱.۲۳۸ ریال، در تاریخ‌های ۹۳/۸/۳ و ۹۳/۸/۷ مبلغ ۱.۲۳۹ ریال، در تاریخ‌های ۹۳/۱۱/۱۹، ۹۳/۱۱/۲۳ و ۹۳/۱۲/۲ مبلغ ۱.۰۵۳ ریال و در تاریخ ۹۴/۱/۵ مبلغ ۱.۰۷۷ ریال اعلام نموده بود که مطابق صورت‌های مالی حسابرسی‌نشده اخیر در ابتدا ۱.۱۲۵ ریال و بعد از تصویب سود سهام شرکت پتروشمیران مبلغ ۱.۱۲۸ ریال محقق شده است.

در پایان یادآور می‌شود؛ تعدیل انجام شده در تاریخ‌ ۹۳/۱۱/۱۹ از مبلغ ۱.۲۳۹ ریال به مبلغ ۱.۰۵۳ ریال به دلیل طولانی‌تر شدن مدت زمان انجام تعمیرات اساسی و کمبود تقاضای داخلی و جهانی برای محصولات پتروشیمی متاثر از روند نزولی قیمت نفت می‌باشد.