پایان هفته خوب «آتی»

خانه » پایان هفته خوب «آتی»

پایان هفته خوب «آتی»

۱۳۹۰/۵/۲۲ ۱۷:۱۵:۴۲ ۲۲ مرداد ۱۳۹۰ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

دنیای اقتصاد – گروه بورس: معاملات هفته گذشته بازار آتی نوسانات شدیدی را پشت‌سر گذاشت تا در نهایت با رشد حجم و ارزش معاملات مواجه شود.
به گزارش خبرنگار ما، بازار آتی اولین روز کاری هفته گذشته را بدون معامله به پایان برد، اما در روزهای بعد این بازار با افت و خیز معاملات بازار نقدی همراه شد تا در روزهای مثبت و منفی بازار سهام، خرید و فروش قراردادهای آتی به خصوص قراردادهای جدید این بازار نیز رونق دوباره‌ای پیدا کند.

براین اساس ارزش معاملات قراردادهای آتی در هفته گذشته به ۱۱ میلیارد ریال رسید که از ۴۵۰ درصد افزایش در مقایسه با هفته ما قبل برخوردار شده‌است. در همین حال ۳۳۶ قرارداد در معاملات داد و ستد شد که در مقایسه با هفته قبل از آن از ۵۴۶ درصد رشد برخوردار شده‌است.
به خصوص نماد مپنا دی ماه از جمله قراردادهایی بود که در هفته پیش شاهد بازگشایی ۱۶۷ موقعیت تعهدی بود تا حجم قابل ملاحظه‌ای از معاملات را به خود اختصاص دهد. این نماد با نوسان مثبت ۴ درصدی در روز چهارشنبه در قیمت تسویه ۳۱۲۰ ریالی به کار خود پایان داده است.
«فملی» شهریور نیز با ۵۶۹ موقعیت باز معاملات قابل توجهی داشت که قیمت تسویه ۵۱۵۰ ریالی را برای این نماد رقم زد.
«فولاد» شهریور با ۲۲۱ موقعیت باز و قیمت تسویه ۳۰۲۷ ریالی، «غدیر» شهریور با ۲۲۵ موقعیت باز و قیمت تسویه ۴۲۰۰ ریالی و «اخابر» شهریور با ۴۶۳ موقعیت باز در قیمت تسویه ۳۳۲۴ ریالی از دیگر نمادهای پربیننده بازار آتی بودند که معاملات هفته گذشته این بازار را به خود اختصاص دادند.به نظر می‌رسد معامله‌گران آتی در انتظار به ثبات رسیدن معاملات بازار نقدی هستند تا بر این اساس نسبت به اخذ موقعیت‌های باز جدید در قراردادهای دی ماه و نمادهای تازه‌وارد در بورس آتی اقدام کنند.