وزیر صنعت، معدن و تجارت: ایران از فعالیت شرکت های ژاپنی به صورت بلندمدت حمایت می کند

خانه » وزیر صنعت، معدن و تجارت: ایران از فعالیت شرکت های ژاپنی به صورت بلندمدت حمایت می کند

وزیر صنعت، معدن و تجارت: ایران از فعالیت شرکت های ژاپنی به صورت بلندمدت حمایت می کند

۱۳۹۴/۷/۲۲ ۹:۱۱:۵۹ ۲۲ مهر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، محمدرضا نعمت زاده صبح سه شنبه در دیدار وزیر امور خارجه ژاپن با وی، اظهار داشت: اصولا گسترش همکاری های مشترک بلندمدت از برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است لذا علاقه مند هستیم در بخش های دانش مهندسی، فنی و تولیدی با طرف ژاپنی مناسبات خود را آغاز کنیم.
وی افزود: توسعه همکاری های تجاری ایران، بازار بزرگی را برای شرکت های ژاپنی ایجاد خواهد کرد اما محصولات ایرانی نیز باید در بازارهای ژاپن عرصه شود.
نعمت زاده یادآور شد: در دوره جدید ما برای توسعه همکاری های تجاری و سرمایه گذاری در مقیاس های بزرگ، اهمیت بیشتری قائل هستیم و تنها به مونتاژ محدود فکر نمی کنیم زیرا شرایط رقابت پذیری در بازارهای جهانی را برای شرکت های ایرانی فراهم نخواهد کرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: از آنجا که جمهوری اسلامی ایران در یک برنامه ۱۰ ساله اولویت های اقتصادی و تجاری خود را مشخص کرده ما می توانیم این اطلاعات را در اختیار شرکت های ژاپنی قرار دهیم تا مناسبات دو کشور در این بخش ها افزایش یابد.
نعمت زاده معتقد است: توسعه مناسبات تجاری در بلندمدت زمینه حضور شرکت های ایران را در بازارهای جهانی با شرایط رقابت پذیری فراهم خواهد کرد.
این عضو کابینه دولت یازدهم با اشاره به هیات همراه وزیر امور خارجه ژاپن در سفر به تهران، افزود: در هیات همراه مدیران شرکت های برزگ ژاپنی حضور دارند و امیدواریم با توجه به توافق ایران با کشورهای ۱+۵ شاهد، این سفر آغازگر افزایش فعالیت شرکت های کشورهای دوست در ایران باشد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: توافق برد – برد ایران با کشورهای ۱+۵ نشان داد که ایران در استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای صادق است به طوری که سازمان ملل متحد با لغو قطعنامه های خود بر این واقعیت صحه گذاشت.