وبانک شرکت های غیر بورسی خود را وارد بازار سرمایه می کند

خانه » وبانک شرکت های غیر بورسی خود را وارد بازار سرمایه می کند

وبانک شرکت های غیر بورسی خود را وارد بازار سرمایه می کند

۱۳۹۵/۱۰/۲۶ ۱۲:۵۰:۵۴ ۲۶ دی ۱۳۹۵ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت|

مدیرعامل گروه توسعه ملی از عزم این گروه برای عرضه سهام شرکت های غیر بورسی خبر داد.
غریب پور مدیرعامل گروه توسعه ملی از عزم این مجموعه سرمایه گذاری برای مهیا کردن شرایط ورود سهام شرکت های زیر مجموعه به بازارسرمایه خبر داد.
وی گفت: برنامه های توسعه ای در مجموعه با اهتمام ویژه ای در حال انجام است و رونمایی از طرح ها و برنامه های صورت گرفته به تناوب در دستور کار قرار دارد و سهامداران منتظر خبرهای خوش آتی باشند.
غریب پور گفت: با توجه به برنامه هایی که در جهت افزایش حقوق صاحبان سهام و توسعه گروه داریم در ابتدا برنامه عرضه شرکت های غیر بورسی را دنبال می کنیم. در گام نخست برنامه عرضه اولیه هلدینگ مدیریت صنعت شوینده توسعه صنایع بهشهر در بازار سرمایه در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر عامل وبانک گفت: این شرکت جزو شرکت های با پتانسیل بالا در صنعت مواد شوینده است که سه زیر مجموعه از این شرکت در بازارهای بورس و فرابورس در حال معامله است.در تلاش هستیم تاسهام این شرکت را هم برای اولین بار وارد بازار سرمایه کنیم.
غریب پور گفت: این هلدینگ با توجه به افزایش سرمایه انجام گرفته، مراحل ثبت افزایش سرمایه را پشت سر می گذارد و سرمایه شرکت به ۱۰۰میلیارد تومان افزایش خواهد داشت. البته سرمایه ثبت شده فعلی شرکت ۷۲ میلیارد تومان است. با توجه به محاسبات صورت گرفته ارزش گذاری هر سهم شرکت در حدود ۶۰۰ تا۶۵۰ تومان است که برای ورود شرکت به بازار سرمایه باید رسما مورد ارزشیابی قرار گیرد و این قیمت با توجه به برآوردهای انجام شده از سوی خود مجموعه است. این شرکت در شش ماهه نخست سال جاری در حدود ۱۲۲ ریال سود محقق کرده است و از شرایط خوبی برخوردار است.
وی ادامه داد: ۷۰ درصد از سهام شرکت پاکسان، ۷۸ درصد از سهام شرکت گلتاش و ۸۲ درصد از سهام شرکت ساینا در پرتفوی هلدینگ صنعت شوینده قرار دارد که هر سه شرکت در بازارهای بورس و فرابورس در حال معامله هستند.
وی ادامه داد: پرتفوی این هلدینگ به این شرکت ها خلاصه نمی شود و شرکت های مروارید هامون، مدیریت یاران توسعه بهشهر، فراصرفه، پاکسان ایروان و آلی شیمی قم جزو شرکت های غیر بورسی زیر مجموعه هلدینگ مدیریت صنعت شوینده هستند.
مدیرعامل وبانک درباره زمان عرضه اولیه این شرکت هم گفت: برنامه های درج و پذیرش شرکت در دستور کار قرار دارد و در تلاش هستیم تا پیش از اتمام سال ۹۵ سهام این هلدینگ عرضه اولیه شود.
بنیادی نگر:
وبانک سهمی دارای ارزش ان ای وی و سودآوری بالا می باشد اما عدم نوسان و حمایت از سهم باعث شده تا وبانک دارای نوسان چندانی در بازار نبوده و در سطوح کمتر از ارزش ذاتی خود در حال معامله باشد.
سهم حداقل باید در قیمت های بالای ۲۰۰ تومان قرار بگیرد روند رو به رشد سودآوری در کنار سرمایه گذاری های قابل توجه در طرح های سنگ آهنی با ظرفیت تولید ۵ میلیون تن کنسانتره و ۵ میلیون تن گندله و فروش برخی دارایی ها و عرضه سهام شرکت های زیر مجموعه از دیگر پتانسیل های این شرکت می باشد.
اما وعده فروش و خروج از سهامی نظیر توسعه صنایع بهشهر و ایران ترانسفو و چند شرکت دیگر و عدم تحقق وعده ها باعث شده تا سهام شرکت مدتها در رنج قیمتی ۱۷۰ الی ۱۸۰ تومان روند خنثی داشته باشد.