وبانک بیش از یک تریلیون تومان سود تقسیم کرد

خانه » وبانک بیش از یک تریلیون تومان سود تقسیم کرد

وبانک بیش از یک تریلیون تومان سود تقسیم کرد

۱۳۹۴/۵/۱ ۱۸:۵۴:۵۴ ۱ مرداد ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت|
روز گذشته مجمع شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی با حضور حداکثر سهامداران برگزار و با تقسیم سود بیش از یک تریلیون تومان، برای هر سهم ۱۶۳۰ ریال عاید سهامداران خود نمود.
هیات رییسه

ترکیب هیئت رییسه

 

IMG_0148

 

در این جلسه که با حضور نمایندگان سازمان بورس، سازمان حسابرسی و سایر صاحبان سهام برگزار شد، دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل شرکت چند رشته ای گروه توسعه ملی در خصوص عملکرد این شرکت در سال مورد گزارش توضیحاتی را بدین شرح  ارائه نمود؛ روند شاخص در سال گذشته نشان می دهد که حجم معاملات پایین و شاخص بورس حرکت کندی داشته است که این رکود بازار به دلایل مختلفی از جمله، کاهش قیمت جهانی نفت، کاهش تقاضای محصولات پتروشیمی ، کاهش تقاضای بخش خصوصی و مصارف دولت ناشی از کاهش درآمد بر مصرف، عدم ثبات لازم نظام پولی در داخل، وجود موسسات غیر مجاز با جذب نقدینگی بالا بستگی دارد. این دلایل موجب شده تا قیمت دارایی ها کاهش یافته و لذا روند حجمی معاملات کاهشی بوده است.

دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک

وی در خصوص وضعیت سرمایه شرکت نیز اظهار داشت؛ سرمایه این شرکت طی چند دوره افزایش سرمایه به ۶۵۰ میلیارد تومان رسیده که البته نسبت به شرکت های رقیب همچنان سرمایه پایینی داریم. در این خصوص افزایش سرمایه به ۲هزار میلیارد تومان در دستور کار شرکت است.

دکتر حنیفی افزود؛ گروه توسعه ملی برای اولین بار جزء ۱۰ شرکت پیشرو بر اساس بررسی روند چهارساله فروش  قرارگرفته است. همچنین رتبه بندی شرکت در بین ۱۰۰ شرکت برتر با سه رتبه ارتقاء به رتبه ۱۸ رسیده است. روند فروش شرکت به گونه ای بوده که از ۸۱۰۰ به ۱۰,۰۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته و امیدواریم تا در رتبه بندی بعدی چند پله دیگر رشد نمائیم.

حنیفی ادامه داد؛ در سال گذشته مجموع درآمد های شرکت ۱,۱۱۸ میلیارد تومان بوده که ۳۷ درصد رشد داشته است و سود سرمایه گذاری های آن به ۱,۰۴۹ میلیاردتومان یعنی رشد ۳۶ درصدی رسیده است.  همچنین تغییر رویکرد مدیریتی برای افزایش منابع درآمدی و کاهش درآمدزایی صرفا از یک محل، کاملا مشهود است. تلاش شده وزن ایجاد درآمد را در شرکت های واسطه گری مالی، غذایی و آشامیدنی افزایش داده و در برخی موارد کاهش ایجاد نماییم.

مدیر عامل “وبانک” اذعان داشت: در سال مورد گزارش، ۶۸ میلیارد تومان، اصلاح سبد سرمایه گذاری داشته ایم و سود خالص شرکت هزارو ۶۹ میلیارد تومان بوده که رشدی معادل ۳۱درصد به خود دیده است. همچنین نرخ بازده حقوق صاحبان سهام شرکت ۳۹درصد بوده است. شرکت به میزان ۷۸ درصد در شرکت های بورسی و ۲۰ درصد در شرکت های غیر بورسی سرمایه گذاری نموده است.

IMG_0413

به گفته وی، از شرکتهای بورسی “وبانک” می توان به پتروشیمی شازند، توسعه صنایع بهشهر، سرمایه گذاری توسعه ملی و ایران ترانسفو اشاره نمود، در مورد شرکت های غیر بورسی نیز سرمایه گذاری شفا دارو، صنعتی و معدنی توسعه ملی، بین الملل ساختمان و صنعت ملی، کشت و صنعت و دامپروری پارس جزء سرمایه گذاری های شرکت هستند.

حنیفی در مورد استراتژی گروه توسعه ملی برای شرکت های غیر بورسی اظهار داشت: شفادارو از شرکت هایی است که برای ورود به بورس کاندیدا شده و در نیمه راه قرار دارد و امیدواریم تا چند ماه آینده وارد بازار شود. از دیگر شرکت های ما دارو سازی دانا است که زیر مجموعه شفادارو بوده و پس از این شرکت برای ورود به بازار سرمایه اقدام می نماییم. همچنین شرکت بین‏ الملل ساختمان و صنعت ملی پس از فعالیت بیشتر و افزایش دارایی ها وارد بورس می شود.

وی افزود: شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی به عنوان شرکت اصلی غیر بورسی که عمده منابع ما در حال حاضر در این شرکت مصرف می‏گردد. لیزینگ گسترش سرمایه گذاری ملی نیز در آینده قابلیت پذیرش را خواهد داشت و اکثر بدهی های آن به بانک ملی و بانک کارآفرین و سایر بانک ها پرداخت شده است.

شرکت بین الملل ساختمان و صنعت ملی

این مقام مسئول در “وبانک” درخصوص پروژه‏های شرکت بین‏الملل ساختمان و صنعت‏ ملی اذعان داشت:
از موجودی های املاک این شرکت می‏توان به قطعات زمین پردیس، آپارتمان های شهر جدید پردیس، آپارتمان های درحال احداث، آپارتمان های پروژه احتشامیه اشاره نمود. همچنین پروژه‏های در‏حال ساخت شرکت عبارتند از: پروژه خیابان همایونفر، پروژه فیضیه، ارج، پروژه الدوز تبریز و پروژه برزیل که این پروژه واگذار و در آستانه تحویل به خریدار است.

شرکت کشت و صنعت و دامپروری پارس

وی همچنین درمورد شرکت ملی کشت و صنعت و دامپروری پارس توضیح داد؛ اراضی شرکت پارس را، بخشی از دشت مغان واقع در حد فاصل شهرستان های پارس آباد و بیله سوار در استان اردبیل تشکیل می دهد. سهامداری پارس را، شرکت گروه توسعه ملی با ۴۰ درصد، سهامی کشت و صنعت و دامپروری مغان با ۴۰درصد و شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا برعهده دارد. از برنامه های آتی شرکت مذکور کارخانه عمل آوری بذر، طرح مرحله دوم ۱۳۸۰ هکتاری تبدیل اراضی دیم به آبی، طرح توسعه گاوداری هزار راسی می باشد.

شرکت توسعه صنایع بهشهر

وی افزود:  بالغ بر ۴۳  درصد از سهام این شرکت در تملک و مدیریت شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی است و در حال حاضر عمده فعالیت های آن در زمینه های تولید روغن، قند، شکر، محصولات شوینده بهداشتی، پخش محصولات، بازرگانی و نیز فعالیت های ساختمانی می باشد.

شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی

حنیفی اظهار داشت: این شرکت در پایان سال گذشته در بین ۲۶ شرکت فعال صنعت سرمایه گذاری ها، به لحاظ سرمایه ارزش بازار در رتبه ششم و به لحاظ ارزش بازار در رتبه چهارم قرار داشته است. بر خلاف سال مالی گذشته که شاخص  منفی بوده این شرکت با بهره گیری از فرصت ها و گردش معاملات بیشتر ، بازده منفی را کاهش داده است. کسب سود به مبلغ ۱۳۰۲ میلیارد ریال بابت فروش پروژه ساختمانی برزیل افزایش قابل توجهی در سود عملیاتی شرکت داشته است.

شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی

وی در مورد شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی تصریح کرد؛ این شرکت با مالکیت ۱۰۰درصدی “وبانک” به عنوان متولی و مجری طرح زنجیره فولاد درصدد فراهم آوردن بستر مناسب جهت سازماندهی و اجرای تولیدگندله و کنستانتره با ظرفیت تولید هر کدام ۲.۵ میلیون تن در سال است.  ازدیگر پروژه های شرکت می توان به فولاد تربت حیدریه ، فولاد تربت جام وسنگان اشاره نمود.

  پروژه سنگان
  • تملک بالغ بر ۸۰ هکتار از اراضی متعلق به سازمان ایمیدرو
  • محصور بودن و محوطه سازی و احداث شبکه برق روشنایی و مصرفی به ظرفیت ۲مگاوات
  • استقرار دو دستگاه دیزل ژنراتور جهت تامین برق موقت کارگاه
  • گشایش اعتبار اسنادی یوزانس ۳ساله به مبلغ ۹۳۰ میلیون یوآن از طریق بانک اقتصاد نوین
  • گشایش اعتبار اسنادی دیداری به مبلغ ۱۶۴ میلیون یوآن از طریق بانک اقتصاد نوین
  • گشایش اعتبار اسنادی یوزانس سه ساله به مبلغ ۸۳۵ میلیون یوآن با مشارکت بانکهای اقتصاد نوین و کشاورزی

وی تاکید کرد؛ این پروژه تاکنون در بخش کنسانتره ۴۵ درصد و در بخش گندله ۱۲درصد پیشرفت داشته است. پیش بینی می‏ گردد این طرح عظیم در اوایل سال ۱۳۹۶ به بهره برداری برسد. در مورد قرارداد های برق، گاز، راه آهن و آب رسانی نیز قراردادهایی منعقد شده که اسناد مناقصه برای احداث هر کدام آماده است.

در پایان مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره توسط آقای دکتر حنیفی مدیر عامل شرکت و گزارش بازرس قانونی تصمیمات ذیل را اتخاذ نمود.

۱- تصویب صورتهای مالی منتهی به سال مالی۱۳۹۳/۱۲/۲۹

۲- تقسیم سود ۱۶۳۰ ریال به عنوان سود نقدی به ازای هر سهم مجموعا برابر ۱۰,۵۹۵ میلیارد ریال

۳- انتخاب سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس و بازرس قانونی شرکت

۴- انتخاب روزنامه های اطلاعات و دنیای اقتصاد به عنوان روزنامه کثیر الانتشار

گزیده اطلاعات (شرکت اصلی)

اطلاعات مالی و تقسیم سود سهام

 

گزارش تصویری

IMG_0005

 

IMG_0088

IMG_0089

IMG_0096

IMG_0118

IMG_0122

IMG_0207

IMG_0232

IMG_0236

IMG_0413

IMG_0133

IMG_0148

دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک

IMG_0419

دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک

IMG_0260

IMG_0410

دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک

IMG_0485

دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک

IMG_0342

دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک

دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک

دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی وبانک

IMG_0680