نوسان متفاوت قیمت طلا و نفت در بورس‌های آتی

خانه » نوسان متفاوت قیمت طلا و نفت در بورس‌های آتی

نوسان متفاوت قیمت طلا و نفت در بورس‌های آتی

۱۳۸۹/۷/۷ ۱۸:۳۸:۳۱ ۷ مهر ۱۳۸۹ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

دنیای اقتصاد – گروه بورس جهانی : طی معاملات روز ۲۷ سپتامبر نرخ آتی کالاهای مختلف، روند متفاوتی را در بورس‌های کالا داشت، به طوری‌که در برخی موارد نرخ نفت و طلا و فلزات پایه افزایشی و در برخی از بورس‌ها کاهشی بودند، تنها محصولات کشاورزی تماما رشد نرخ داشتند.

بر اساس این گزارش در این روز در بورس نیویورک ( نایمکس) قیمت نفت خام ۷۶ دلار و ۶۵ سنت برای ماه نوامبر و برای ماه دسامبر نرخ آن ۷۷ دلار و ۶۸ سنت معامله شد که نسبت به روز قبل رشد داشت.
اما در بورس توکیو نرخ نفت خام کاهش داشت و با ۱۰ ین کاهش نرخ برای ماه سپتامبر و ۱۷۰ ین افت قیمت برای ماه دسامبر مواجه شد .
قیمت طلا در این روز در بورس توکیو ۵ ین برای ماه دسامبر و ۶ ین برای ماه آوریل رشد داشت و به ترتیب برای ماه دسامبر با نرخ ۳ هزارو ۵۲۸ ین و برای ماه آوریل با نرخ ۳ هزارو ۵۳۱‌ ین معامله شد.
قیمت طلا در بخش بورس کالایی نیویورک نیز رشد داشته و برای ماه اکتبر یک دلار و ۹ سنت و برای ماه نوامبر نیز یک دلار و ۹ سنت رشد کرد و به‌ترتیب برای ماه اکتبر با نرخ ۱۲۹۸ دلار و برای ماه نوامبر با قیمت ۱۲۹۷ دلار معامله شد.
اما قیمت طلا در بورس شانگهای کاهشی بود و برای ماه اکتبر۸ یوآن و برای ماه‌نوامبر ۶۹ یوآن کاهش یافت و به‌ترتیب برای ماه اکتبر با نرخ ۴ هزارو ۲۴۰ یوآن و برای ماه نوامبر ۴ هزارو ۲۲۳ یوآن معامله شد.
در میان فلزات پایه قیمت آلومینیوم ۲۱۵ یوآن در بورس شانگهای رشد کرده و مس ۷۶۰ یوآن برای ماه اکتبر رشد کرده و ۶۰ هزارو ۵۶۰ یوآن معامله شد. قیمت روی نیز در این روز ۱۵۵ یوآن رشد کرده و ۱۷ هزارو ۶۴۰ یوآن شد. قیمت میلگرد نیز ۸۶ یوآن رشد کرده و ۴ هزارو ۲۴۰ یوآن معامله شد. قیمت مس در بورس نیویورک ارزان شد، اما نرخ نقره نیز همانند طلا در این بورس افزایشی بود. در بورس شیکاگو نیز نرخ محصولات کشاورزی تماما افزایشی بود.