نوبخت: منابع مالی محدود است / هنوز در شرایط تحریم هستیم

خانه » نوبخت: منابع مالی محدود است / هنوز در شرایط تحریم هستیم

نوبخت: منابع مالی محدود است / هنوز در شرایط تحریم هستیم

۱۳۹۴/۸/۱۰ ۱۱:۴۰:۳۳ ۱۰ آبان ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، محمدباقر نوبخت در جریان نشست ستاد بحران و شورای برنامه‌ریزی استان لرستان که دیشب برگزار شد، با بیان اینکه تلاش در جهت کمک به خسارت وارده به مردم می‌شود، اظهار داشت: منابع مالی ما محدود است و هنوز در شرایط تحریم به سر می‌بریم، با این‌ وجود تلاش خواهیم کرد که این منابع را تأمین کنیم.

وی افزود: مقدار منابعی که داریم نه‌ تنها به‌ اندازه‌ مقدار مصوب ما نیست بلکه کمتر از ۸۰ درصد است و نسب به سال گذشته دریافتی‌مان نیز کم است.با همه این مسائل تلاشمان در جهت عمران و آبادانی است.

به گفته سخنگوی دولت تمام تعهدات سفر رئیس جمهور به استان لرستان برای نیمه سال ۱۰۰ درصد اعتبارش داده شده، یعنی ۵۰ درصد آن می‌ماند با نیمه بعدی که ۱۰۰ درصد می‌شود.

نوبخت با اشاره به صف‌های طویلی از مدیران شرکت‌های خارجی، مقامات بلند پایه، روسای جمهور، وزرای امور خارجه، مدیرکل به بالا به کشور برای سرمایه‌گذاری، تصریح کرد: هفته گذشته وزیر امور خارجه ژاپن با همه مدیران بزرگ برای سرمایه گذاری به ایران آمدند، من به آن‌ها گفتم که رئیس جمهور نظرش این نیست که شما بیایید اینجا بازار ما را بگیرید بلکه باید تکنولوژی روز را بیاورید و کمک کنید تا بخشی از کالاهایی که این جا هست، ما مصنوعات آن را بتوانیم به کشورهای دیگر در بازارهای جهانی عرضه کنیم.

وی گفت: یک‌سری از زیرساخت‌ها مناسب نیست، بنابراین هر کدام از دستگاه‌ها را مأموریت خواهم داد در وزارتخانه‌های مختلف، در حوزه خودشان برآورد خسارت کنند و تحویل ما بدهند. در بودجه سال ۹۵ و در برنامه‌ای که از سال ۹۵ به بعد که پنج سال خواهیم داشت، تلاش می‌کنیم به‌ فوریت برای همه زیرساخت‌هایی که دچار آسیب شده‌اند، منابع اعتباری قائل شویم.

نوبخت با بیان اینکه روستاهایی که در حال حاضر مشکل قطعی آب و برق‌ دارند به‌ فوریت مشکل آن‌ها برطرف شود، افزود: وضع این گزارش به رئیس‌جمهور داده می‌شود و برای هیئت دولت روز یکشنبه حتماً مصوبه‌ای خواهیم داشت، امکانات محدود است، اما کمک می‌کنیم و تلاشمان این است در کنار مردم باشیم.