نعمت‌زاده: ۷۳ درصد به ظرفیت تولید فولاد کشور اضافه می‌شود

خانه » نعمت‌زاده: ۷۳ درصد به ظرفیت تولید فولاد کشور اضافه می‌شود

نعمت‌زاده: ۷۳ درصد به ظرفیت تولید فولاد کشور اضافه می‌شود

۱۳۹۵/۵/۲۶ ۹:۰۸:۱۱ ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت؛‌ از ابتدای ایجاد صنعت فولاد در کشور و زنجیره تولید آن تا پایان شهریور ۹۶ ،به میزان ۷۳ درصد به ظرفیت تولید کشور اضافه می‌شود.

” محمدرضا نعمت زاده” در دومین جلسه بررسی وضعیت اجرای طرح‌های زنجیره فولاد (کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش) با اعلام این خبر افزود: بدین ترتیب  از اول شهریور ماه سال ۹۲ تا پایان سال ۹۶ حدود ۲۵۱ واحد به ظرفیت زنجیره فولاد در کشور به تناژ ۹۲ میلیون تن از لحاظ بهره‌برداری اضافه خواهدشد.
به گفته وزیر صنعت، معدن وتجارت ؛ در نتیجه کل واحدهای فولادی کشور تا پایان سال ۹۶ که تعداد آنها بالغ بر ۵۰۶ واحد است می‌توانند ظرفیت فولاد کشور را ۷/۲۱۷ میلیون تن افزون کنند بطوری که تا پایان شهریور سال ۹۲ این اقدام توسط ۲۵۵ واحد فولادی به ظرفیت ۱۲۵ میلیون تن به انجام رسیده بود.
وی گفت: در جلسه امروز ۵۶ واحد نوردبه ظرفیت ۲/۱۲ میلیون تن که زنجیره فولاد کشور را از شهریور ۹۲ تا پایان سال ۹۴ ظرفیت فولاد کشور را به میزان ۲/۳۵ میلیون تن افزون نموده است؛ بررسی شود.
وی در خصوص تولید فولاد پیش‌بینی کرد: که تا آخر سال جاری ۳ واحد گندله به ظرفیت ۱۰ میلیون تن، ۶ واحد آهن اسفنجی به ظرفیت ۲/۶ میلیون تن، ۱۹ واحد شمش به ظرفیت ۹/۳ میلیون تن و ۲۵ واحد نورد کوچک و بزرگ به ظرفیت ۴/۴ میلیون تن و در مجموع ۶/۲۴ میلیون تن به ظرفیت فولاد کشور در مدت یاد شده اضافه خواهد شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه یادآور شد در سال ۹۶ پیش بینی می‌شود ۲ واحد گندله به ظرفیت ‌۵/۷ میلیون تن،‌۲۶ واحد شمش به ظرفیت ۵/۴ میلیون تن، یک واحد کوره بلند در کرمان به ظرفیت ۵/۱ میلیون تن و ۸۳ واحد نبرد به ظرفیت ۶/۱۸ میلیون تن و در مجموع در سال ۹۶ ، ۳۲ میلیون تن به زنجیره فولاد کشور اضافه شود.
نعمت زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت نباید پروژه‌های معدنی و فولادی را روی زمین گذاشت بلکه در تکمیل این پروژه‌ها نهایت سعی و تعامل با بانک‌ها، استانداران و وزارتخانه انجام شود.
وی افزود: عمده این طرح‌های معدنی و فولادی در مناطق محروم کشور واقع شده که با راه‌اندازی آنها می‌تواند در رفع محرومیت زدایی منجر به ایجاد اشتغال جوانان آن مناطق شوند.
به  گفته مهندس نعمت زاده با انجام کار کارشناسی و در اختیار گرفتن تیم قوی فنی و مالی پروژه‌های فولادی می‌توان در تکمیل و به بهره‌برداری رسیدن به موقع آنها امیدوار بود.
گفتنی است وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت؛ در دومین جلسه بررسی وضعیت اجرای طرح‌های زنجیره فولاد، کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و شمش به تعداد ۱۱ طرح کنسانتره و گندله همچنین ۱۷ طرح شمش و آهن اسفنجی در مجموع ۲۸ طرح بررسی شده و موانع و مشکلات موجود که توسط صاحبان این پروژه‌ها عنوان شد، مرتفع گردید.