معاون وزیر کشاورزی به ایسنا خبر داد پرداخت ۹۷ درصدی مطالبات گندم‌کاران/ ابلاغ قیمت جدید گندم به زودی

خانه » معاون وزیر کشاورزی به ایسنا خبر داد پرداخت ۹۷ درصدی مطالبات گندم‌کاران/ ابلاغ قیمت جدید گندم به زودی

معاون وزیر کشاورزی به ایسنا خبر داد پرداخت ۹۷ درصدی مطالبات گندم‌کاران/ ابلاغ قیمت جدید گندم به زودی

۱۳۹۴/۶/۳۰ ۱۵:۲۵:۴۲ ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

معاون وزیر جهاد کشاورزی از پرداخت ۹۷ درصدی مطالبات گندم‌کاران خبر داد و گفت: نرخ پیشنهادی خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید به شورای اقتصاد ارسال شده و تا اوایل مهر ماه ابلاغ می شود.

علی قنبری – مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی – در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت تا کنون هشت میلیون و ۲۰۰ هزار تن گندم به ارزش ۹۳۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است که تا کنون بیش از ۹۰۰۰ میلیارد تومان آن پرداخت شده و مابقی مطالبات حدود ۳۰۰ میلیارد تومانی به حساب آن ها واریز می شود.

وی افزود: تقریبا همه مراکز خرید تضمینی گندم در استان های گرمسیری که برداشت این محصول به اتمام رسیده، بسته شده است و حدود ۱۵ مرکز خرید گندم در استان های سردسیری نیز باقی مانده تا پایان فصل برداشت آماده تحویل محصول کشاورزان هستند.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ادامه داد: با توجه به اینکه گندم های وارداتی نیز وجود دارند همه گندم های خریداری شده به صورت شناسنامه دار بوده اند و نام کشاورزان نیز در محموله های خریداری شده، مشخص است.

واردات خصوصی حدود ۸۰۰ هزار تنی گندم

قنبری گفت: دولت با توجه به اینکه نیاز طباخی های کشور را توانست از محل خرید تضمینی گندم فراهم کند امسال وارداتی انجام نداد ولی بخش های خصوصی تا کنون حدود ۸۰۰ هزار تن گندم خریداری کردند که البته آمار دقیق آن در گمرک مشخص است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: نرخ خرید تضمینی گندم که از سوی وزارت جهاد کشاورزی به دولت پیشنهاد شده است منتظر تصویب بوده و به نظر می‌رسد که تا اوایل مهر ماه این نرخ ارز سوی دولت تصویب و ابلاغ شود.

وی تاکید کرد: شرکت بازرگانی دولتی به عنوان مجری مباشر دولتی هر برنامه ای را برای سال آینده زراعی از سوی وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شود، اجرا می کند.