معاون وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا: می خواهیم نخستین شریک تجاری ایران باشیم

خانه » معاون وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا: می خواهیم نخستین شریک تجاری ایران باشیم

معاون وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا: می خواهیم نخستین شریک تجاری ایران باشیم

۱۳۹۴/۹/۱۰ ۱۰:۲۷:۵۱ ۱۰ آذر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران, اخبار جهان|

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «کارلو کلندا» امروز(یکشنبه) در همایش تجاری ایران و ایتالیا در سالن همایش برج میلاد تهران افزود:برای این منطور به همراه هیات بزرگ اقتصادی به ایران آمده ایم و می خواهیم با گسترش همکاری ها،ایران را تا سال ۲۰۱۸ به جمع هشت سازنده خودرو در جهان تبدیل کنیم.
وی یادآورشد: در حال حاضر ۶۰ درصد صادرات ایتالیا به ایران را ماشین آلات کشاورزی، اتوماسیون و مکانیک تشکیل می دهد.
وی میزان تجارت ایتالیا در سال جاری میلادی با ایران را حدود هفت میلیارد یورو اعلام کرد و گفت: امیدواریم با تلاش های دو کشور، این میزان به سطح قابل توجهی ارتقا یابد.
معاون وزیر توسعه اقتصادی ایتالیا به سفر هیات بلند پایه تجاری این کشور به تهران اشاره و خاطرنشان کرد: در سفر دو روزه به ایران، قرار است دیدارهای زیادی با بازرگانان و تجار بخش های مختلف داشته باشیم؛ امیدواریم این امکان فراهم شود تا به نتایج عینی این سفر نیز دست یابیم.
کلندا ادامه داد: در سال های اخیر با وجود تحریم ها و مشکلات تجاری با ایران، دو کشور به روابط اقتصادی خود همچنان ادامه دادند.
وی افزود: شرکت توسعه بازرگانی سفارت ایتالیا در ایران (ایچه) و سازمان توسعه تجارت ایران، تلاش های خوبی برای گسترش مناسبات تجاری دوجانبه انجام داده اند که برگزاری این همایش از نتایج آن است.
این مقام ایتالیایی در ابتدای سخنان خود، به تاریخچه و تمدن بزرگ دو کشور اشاره و خاطرنشان کرد: ایران و ایتالیا از گذشته تاکنون با اقداماتی که انجام داده اند، به جوامع بشری خدمت کرده اند.