معاملات پرحجم آتی

خانه » معاملات پرحجم آتی

معاملات پرحجم آتی

۱۳۹۰/۵/۱۹ ۱۴:۳۱:۰۳ ۱۹ مرداد ۱۳۹۰ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

دنیای اقتصاد- گروه بورس: بازار آتی روزگذشته پس از ۱۰ روز رکود، شاهد معاملات پرحجمی بود که در آن ۲۴۲ قرارداد مورد معامله قرار گرفت.
به گزارش خبرنگار ما، اقبال بازار به قراردادهای دی ماه در حالی رقم خورده که هنوز قراردادهای آبان ماه دارای موقعیت باز نشده‌اند. به نظر می‌رسد نوسانات اخیر بازار سهام، توجه فعالان آتی را به قراردادهای با سررسید بلندمدت‌تر جلب کرده است.

«رمپنا» دی ماه در بازار دیروز صدرنشین بود که با معامله ۱۶۳ قرارداد به ارزش ۴ میلیارد و ۶۴۶ میلیون ریال بیشترین ارزش و حجم معاملات دیروز بازار آتی را به خود اختصاص داد. این در حالی است که «رمپنا» دی ماه تنها نماد مثبت دیروز بازار آتی بود که با نوسان مثبت ۴۵/۳ درصدی توانست رشد ۱۰۰ ریالی قیمت را تجربه کند. بر این اساس قرارداد «رمپنا» با سررسید ۲۶ دی ماه در حالی در قیمت تسویه ۳ هزار ریال به کار خود پایان داد که ۱۰ تقاضای خرید در قیمت ۲۹۰۰ ریال همچنان برای این نماد باقی ماند.
در همین حال «فملی» شهریورماه با روزی کاملا منفی رتبه دوم را از نظر حجم و ارزش معاملات به خود اختصاص داد. ۵۵ قرارداد «فملی» شهریور در روزی که این نماد در بازار نقدی نیز شاهد صف سنگین فروش بود، با نوسان منفی ۴ درصد معامله شد. بر این اساس «فملی» شهریورماه با ۲۰۹ ریال کاهش در قیمت ۵۰۲۲ ریال تسویه شد. این در حالی است که ۳۰ تقاضای فروش «فملی» شهریورماه در قیمت ۵۰۲۲ ریال در سیستم معاملات بدون خریدار باقی ماند.
از سوی دیگر یک قرارداد «فملی» دی ماه نیز با تجربه نوسان منفی ۸۴/۲ درصدی معامله شد تا با ۱۴۶ ریال کاهش، قیمت تسویه «فملی» دی ماه مبلغ ۵ هزار ریالی را تجربه کند.
همچنین در معاملات دیروز «فولاد» شهریور با ۷ قرارداد و «فولاد» دی ماه با یک قرارداد معامله شده مواجه بودند که به ترتیب ۱۱۵ ریال و ۱۱۸ ریال کاهش قیمت داشتند.
در همین حال «اخابر» دی ماه نیز با معامله ۲ قرارداد و نوسان منفی ۵۲/۱ درصدی کاهش ۵۰ ریالی داشت تا در قیمت تسویه ۳۲۵۰ ریال بسته شود.