مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم از مرز ۸ میلیون تن گذشت/بدهی گندمکاران به ۵۰۰ میلیارد تومان رسید

خانه » مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم از مرز ۸ میلیون تن گذشت/بدهی گندمکاران به ۵۰۰ میلیارد تومان رسید

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران: خرید تضمینی گندم از مرز ۸ میلیون تن گذشت/بدهی گندمکاران به ۵۰۰ میلیارد تومان رسید

۱۳۹۴/۶/۲۶ ۱۲:۵۰:۲۸ ۲۶ شهریور ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

ایلنا: مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: تاکنون ۸ میلیون و ۴ هزار تن گندم به ارزش ۹۳۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان سراسر کشور خریداری و حدود ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان به حساب گندمکاران واریز شده است.

به گزارش ایلنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران، علی قنبری افزود: باتداوم و سرعت گرفتن پرداخت بهای تضمینی گندم طی چند هفته ی اخیر، هم اکنون مطالبات گندمکاران به حدود ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده که پیش بینی می شود با این روند پرداخت، طی چند روز آینده، یعنی تا آخر فصل خرید، کلیه مطالبات تسویه شود.

وی با بیان اینکه امسال ۸ میلیون تن گندم به ارزش ۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان در سراسر کشور خریداری شده، اظهار داشت: مبالغ پرداختی به کشاورزان تاکنون به بیش از ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

قنبری تصریح کرد: ۱۰۸۲ مرکز خرید در سالجاری در ۳۱ استان کشور مستقر شدند و عملیات تحویل و خرید بیش از یک میلیون و ۳۰۶ هزار محموله گندم عرضه شده را انجام دادند.

معاون وزیر جهادکشاورزی به ترتیب استانهای خوزستان با خرید ۹۶۳ هزار تن، گلستان با ۸۹۱ هزار تن، فارس با ۷۹۴ هزار تن، کردستان با ۵۳۸ هزارتن و اردبیل را با بیش از ۵۰۰ هزار تن به عنوان بیشترین خریداران گندم کشور معرفی کرد.

وی با بیان آنکه موجودی گندم از سال گذشته و خرید تضمینی مطلوب گندم در سال جاری، سبب افزایش ذخایر این محصول استراتژیک شده و جامعه به یک امنیت غذایی در زمینه تامین نان رسیده است، افزود: در حال حاضر موجودی ذخایر گندم کشور حدود ۱۰ میلیون تن می باشد که نیاز یکسال کشور برای تولید آرد نانوایی را پاسخگو است و این ثبت یک رکورد بی سابقه در دولت تدبیر و امید به شمار می رود.