مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه صنعتی بارز (سهامی عام) برگزار شد

خانه » مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه صنعتی بارز (سهامی عام) برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه صنعتی بارز (سهامی عام) برگزار شد

۱۳۹۴/۳/۱۳ ۱۳:۰۴:۰۱ ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

Untitled

 

 

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت گروه صنعتی بارز (از شرکت‌های تابعه گروه توسعه ملی) راس ساعت ۱۰ صبح روز شنبه مورخ ۱۳۹۴/۳/۹ با حضور اعضای هیات مدیره، نماینده موسسه حسابرسی بهمند، نماینده سازمان بورس و اوراق بهادار و اکثریت سهامداران برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی به نقل از کارشناس امور شرکتها، در این مجمع که با حضور حدود ۹۴ درصد از سهامداران رسمیت یافت، آقایان؛ علی کریمی به سمت ریاست مجمع، علی ملکی با حکم جناب آقای دکتر فرهاد حنیفی به نمایندگی از سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی و رضا توکلی به عنوان نظار  انتخاب گردیدند.

IMG_3191

پس از تعیین اعضای هیات رئیسه، ابتدا گزارش هیات‌مدیره در خصوص عملکرد سال ۱۳۹۳ ارائه گردید؛ مدیرعامل شرکت کاهش نسبت بهای تمام شده به فروش را از عوامل موثر افزایش سود در سال جاری عنوان نمودند. همچنین دریافت تندیس بلورین را یکی از موفقیت‌های شرکت مطرح و دریافت تندیس سیمین را جزو اهداف شرکت برشمردند.

آقای عباسی ابیانه اعلام نمودند: در سال مورد گزارش شرکت توانسته فروش به خودروسازان را افزایش دهد و تقویت بیشتر فروش به خودروسازان و افزایش میزان صادرات از اهداف شرکت به شمار می‌رود. ورود رقبای چینی به بازار مسبب انباشت موجودی کالا و طولانی‌تر شدن دوره دریافت و پرداخت‌ها در شرکت‌های این صنعت گردیده لیکن با توجه به وضع قوانین جدید در خصوص افزایش تعرفه واردات و تخصیص ارز متقاضی به جای ارز مبادله‌ای انتظار می‌رود وضعیت در سه چهار ماه آینده بهبود یابد.

IMG_3194

ایشان اظهار نمودند: شرکت توانسته در سال مورد گزارش سهم بازار خود را از ۳۵درصد به ۳۶درصد افزایش دهد و رتبه اول را بین ۱۰۰ شرکت برتر ایران در گروه لاستیک و پلاستیک اخذ نماید.

پس از قرائت گزارش حسابرس اهم تکالیف مجمع به شرح ذیل تعیین گردید:

با توجه به عدم قطعی شدن مالیات عملکرد سنوات گذشته شرکت  مقرر گردید پیگیری‌های لازم در خصوص تعیین تکلیف مالیات صورت گیرد.

همچنین با توجه به بدهی سررسید گذشته تسهیلات صندوق ذخیره ارزی که به دلیل مرجح بودن پرداخت نرخ کارمزد به جای تسویه نهایی مبلغ تسهیلات می‌باشد مقرر گردید پیگیری‌های لازم جهت تقسیط و تعیین تکلیف نهایی بدهی فوق با رعایت صرفه و صلاح شرکت صورت گیرد.

با توجه به اجرایی شدن پروژه بارز کردستان و افزایش سرمایه‌ در شرکت مذکور مقرر گردید گزارشی از پیشرفت ریالی و فیزیکی پروژه در مقاطع سه ماهه تهیه و جهت سهامداران عمده ارسال گردد. هدف از اجرای طرح مذکور افزایش ۴۲ هزار تن تایرهای رادیال سواری، وانتی و SUV به میزان تولیدات گروه صنعتی بارز می‌باشد.

سایر بندهای دستور جلسه به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

  • صورت‌های مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ و صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ مورد تصویب قرار گرفت.
  • موسسه حسابرسی بهمند به عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال ۱۳۹۴ انتخاب گردید.
  • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.
  • سود تقسیمی هر سهم ۲.۱۰۰ ریال مصوب گردید.

اطلاعات مالی

مقدار تولید (تن)

1

 

مبلغ فروش (میلیون ریال)

2

 

  گزیده اطلاعات مالی (میلیون ریال)

3

 

سود خالص (میلیون ریال)

4

 

قیمت سهام (ریال)

5

 

لازم به ذکر است در تاریخ ۱۳۹۲/۳/۱۲ سرمایه شرکت از ۶۶۶ به ۸۳۳ میلیارد ریال و در تاریخ ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ سرمایه شرکت از ۸۳۳ به ۱.۶۶۶ میلیارد ریال افزایش یافته است.

مشخصات شرکت

مجتمع صنایع لاستیک سیرجان (سهامی خاص) در سال ۱۳۶۳ به ثبت رسیده و در سال ۱۳۶۶ نام شرکت به مجتمع صنایع لاستیک کرمان و نوع آن از سهامی خاص به سهامی عام تغییر و در سال ۱۳۸۴ به گروه صنعتی بارز تغییر نام داد.

موضوع فعالیت شرکت در زمینه‌های صنعتی و بازرگانی مرتبط با تولید و فروش انواع لاستیک رویی و تویی وسائل نقلیه و همچنین مشارکت و سرمایه‌گذاری در سایر شرکت‌ها می‌باشد.

سهامداران عمده گروه؛ شرکت سرمایه‌گذاری نفت، گاز و پتروشیمی تامین (۵۱درصد) و شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی (۴۵درصد) می‌باشند.

اعضای حقوقی، حقیقی هیات مدیره

6

 

ترکیب کارکنان شرکت به تعداد ۱.۹۹۲ نفر در پایان سال ۱۳۹۳
7

آدرس دفتر مرکزی: تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، شماره ۱۰۳

آدرس کارخانه: کیلومتر ۲۵ جاده جوپار

تلفن:  ۸۸۷۶۶۷۲۱-۰۲۱

دورنگار: ۸۸۷۶۷۱۵۵-۰۲۱

وب سایت:  www.barez.com

پست الکترونیک:  info@barez.com