مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی (سهامی خاص) برگزار شد

خانه » مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی (سهامی خاص) برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی (سهامی خاص) برگزار شد

۱۳۹۵/۲/۶ ۹:۳۹:۴۲ ۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

به گزارش روابط عمومی به نقل از کارشناس امور شرکت ها؛ جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی ( از شرکتهای تابعه گروه توسعه ملی) رأس ساعت ۱۰:۰۰ روز یکشنبه مورخ  ۱۳۹۵/۲/۵ برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ با حضور هیأت مدیره و نماینده مؤسسه حسابرسی تدبیرگران مستقل برگزار و طی حکمی از طرف جناب آقای دکتر حنیفی مدیریت محترم عامل گروه، جناب آقای حمید محمودی به سمت ریاست مجمع و آقایان فرخ کوچکی وهادی مورخ به عنوان نظار انتخاب گردیدند.

در این مجمع که باحضور ۱۰۰٪ سهامداران برگزار گردید، ابتداگزارش هیأت مدیره در خصوص آخرین وضعیت شرکت صنعتی ومعدنی توسعه ملی و اقدامات انجام پذیرفته طی سال ۹۴ به تفکیک پروژه های سنگان ، تربت جام وتربت حیدریه قرائت گردیده و با توجه به پیشرفت فیزیکی مناسب قرارداد E.P.C تولید کنسانتره و گندله در سال ۹۴ مقرر گردید هم راستا با استراتژی سهامدار عمده و برنامه زمانبندی پیشرفت طرح،  اجرایی شدن قراردادهای مربوط به امور زیر بنائی در اولویت قرار گیرد.

 همچنین درراستای تحقق شعار” اقتصاد مقاومتی ، اقدام وعمل” برهدف گذاری عملی برنامه های سال ۹۵ شرکت در زمینه اقتصاد مقاومتی با رویکرد استفاده از تولیدات داخلی ، استفاده از منابع بطور صحیح ، استفاده از روشهای فنی بهینه در مدیریت مصرف پروژه ها ، عدم تأخیر و توقف در اجرای  پروژه ها، اصلاح روشها با هدف کاهش هزینه ها تاکید گردید.

IMG_5011 IMG_5010 IMG_5007 IMG_5006 IMG_5004

سپس سایر بندهای دستور جلسه به شرح ذیل مورد تصویب قرار گرفت:

۱)صورتهای مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ و صورتحساب سود وزیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ مورد تصویب قرار گرفت.

۲)مؤسسه حسابرسی تدبیرگران مستقل به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب گردید.

۳)روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.

۴)اعضاء حقوقی هیأت مدیره به شرح ذیل برای مدت دو سال انتخاب گردیدند:

  • شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی
  • شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی
  • شرکت خدمات مدیریت سرمایه مدار

همچنین سایر موضوعات شرکت و موارد مورد انتظار سهامداران در قالب تکالیف مجمع ، به صورت مشروح در صورتخلاصه مذاکرات درج گردیده است.

معرفی شرکت و خلاصه پروژه:

شرکت در تاریخ ۱۳۸۷/۲/۲۳ طی شماره ۳۲۳۹۰۸ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است . موضوع فعالیت شرکت عبارتست از اکتشاف و استخراج و بهره برداری از معادن سنگ آهن و تولید کنسانتره از آن و تولید گندله و سنگ آهن دانه بندی شده پس از اخذ مجوزهای لازم ، ایجاد و تاسیس و بهره برداری از کارخانجات فولاد سازی و صنایع وابسته و انجام عملیات ذوب و ریخته گری و نورد و تولید انواع مقاطع و شمشها و ورقه های فولادی و…. می باشد .

با توجه به تفاهم نامه مورخ ۱۳۹۱/۶/۱۴ فی مابین سازمان ایمیدرو و شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی (تولید کنسانتره سنگان به ظرفیت سالیانه ۲/۵ میلیون تن ، تولید گندله سنگان به ظرفیت سالیانه  ۲/۵

 میلیون تن و تولید فولاد تربت جام به ظرفیت سالیانه ۱ میلیون تن) در پروژه سنگان آغاز گردید.

پیشرفت فیزیکی بخشهای مختلف تا پایان سال ۹۴ به شرح ذیل بوده است:

۱) کارخانه کنسانتره ۶۵/۸۰٪

۲)قرارداد کارخانه گندله سازی۴۴/۳۱٪

خلاصه ای از اقدامات انجام شده در سال ۹۴:
  • گشایش اعتبار اسنادی یوزانس سه ساله مربوط به تولید گندله با مشارکت بانک اقتصاد نوین و بانک کشاورزی
  • ورود بخش عمده ای از ماشین آلات و تجهیزات کارخانه کنسانتره به کشور و حمل آن به سایت
  • جهت تأمین بخشی از آورده نقدی مورد نیاز اجرای طرح بر اساس مجوز شماره ۱۲۱/۲۵۳۹ مورخه ۱۳۹۴/۸/۲۷ صادره سازمان بورس ، شرکت اقدام به صدور مبلغ ۱.۶۲۹/۳ میلیارد ریال اوراق سفارش ساخت با نرخ سود ۲۳٪ و سه ساله در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲ نمود .
  • انتخاب پیمانکار و انعقاد قرارداد احداث خطوط گاز و ایستگاه اصلی
  • امضاء تفاهمنامه در خصوص اجرای عملیات احداث خط ریلی