مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان شمال برگزار شد.

خانه » مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان شمال برگزار شد.

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سیمان شمال برگزار شد.

۱۳۹۴/۳/۱۳ ۱۳:۱۴:۱۸ ۱۳ خرداد ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

130932822255

 

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه سیمان شمال (از شرکتهای فرعی سرمایه گذاری وتوسعه صنایع سیمان) رأس ساعت ۹:۰۰ روز پنج شنبه مورخ  ۱۳۹۴/۲/۳۱ برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ در باشگاه آجودانیه و با حضور اعضاء هیأت مدیره، نماینده سازمان حسابرسی ، برگزار و آقای علیرضا فاطمی به سمت ریاست مجمع و آقایان رضا اسماعیلی و مهدی شهریاری بعنوان نظار وآقای علی اکبرصفریان نودهی بسمت منشی جلسه انتخاب گردیدند.

به گزارش روابط عمومی و به نقل ازکارشناس هلدینگ سیمانی گروه توسعه ملی، در این مجمع که باحضور حدود ۸۵٪ سهامداران برگزار گردید، پس از سخنان رئیس مجمع و مدیرعامل شرکت سیمان شمال و استماع گزارش حسابرس ، در خصوص سود تقسیمی، حسابرس منتخب برای سال ۹۴،روزنامه کثیرالانتشار ، پاداش و حق حضور جلسات هیأت مدیره تصمیم گیری شد.

در جلسه مذکور پس از نظر خواهی از سهامداران حاضر و سخنان تعدادی از اعضای هیأت رئیسه، برای هر سهم ۵۱تومان سود معادل حدود ۸۰درصد سود خالص در نظر گرفته شد.

شرکت سیمان شمال در سال۱۳۹۳ معادل ۹۵۰.۸۳۱ تن سیمان خاکستری و ۳۸.۵۷۴ تن سیمان سفید و  ۱.۰۱۲.۶۵۱تن کلینکر تولید نموده که با توجه به فراز و نشیب در بازار سیمان کشور ، به دلیل رکود ساخت و ساز و کاهش تقاضا ، رقم قابل قبولی می باشد.

گزارش هیأت مدیره

در این مراسم آقای علی اکبر صفریان مدیرعامل شرکت سیمان شمال، ضمن خوشامد گویی به سهامداران گزارشی از روند فعالیت های انجام شده ، پیگیری های جدی و حل چالشهای پیش رو ، اقدامات موثر و عملی در جهت مدیریت هزینه ها و کاهش قابل توجه آن ، توجه و ساماندهی به منابع انسانی ، طرحها و برنامه ها و پروژه هایی که باید در سال ۱۳۹۴ اجرا گردد و اقدامانی که در حوزه زیست محیطی انجام شده و باید تکمیل گردد ارائه نمود و از اعضای هیات مدیره وهمه کارکنان به واسطه تلاش و همکاری صادقانه تقدیر و تشکر نمودند.

شرکت سیمان شمال با ظرفیت اسمی سالانه تولید ۱،۲۷۲،۶۰۰تن کلینکر ۱،۳۲۳،۵۰۴تن سیمان خاکستری وسفید ،سال ۹۳ در بین تولید کنندگان سیمان کشور از نظر تولید واقعی کلینکر خاکستری وسیمان خاکستری در جایگاه بیست و هفتم و از نظر تولید واقعی کلینکر سفید و سیمان سفید در جایگاه ششم گرفته است.

اهم اقدامات انجام گرفته در سال ۹۳:
  • کسب بالاترین رکورد مبلغ فروش به مبلغ ۱۰۰۵ میلیارد ریال
  • کسب بالاترین رکورد تولید کلینکر با احتساب ۱۱ ماه کارکرد
  • بهبود کیفیت محصولات تولیدی و کاهش قابل توجه شکایت مشتریان از کیفیت محصولات
  • گواهینامه استانی رعایت حقوق مصرف کنندگان
  • گواهینامه سیستم مدیریت انرژی ISO 5001
  • گواهینامه استاندارد محصول اتحادیه اروپا(CE)
  • گواهینامه صد شرکت برتر ایران از سازمان مدیریت صنعتی
  • ارتقاء رتبه کیفیت افشاء و اطلاع رسانی در سازمان بورس و اوراق بهادار
بهبود شاخص های سودآوری،تامین مالی و نقدینگی شرکت نسبت به سنوات قبل

اطلاعات مالی

 

سپس مجمع ضمن تشکر از تلاشهای جناب آقای صفریان و هیأت مدیره محترم ، سایر بندهای دستور جلسه را به شرح ذیل مورد تصویب قرار داد:

۱)صورتهای مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ ۹۳/۱۲/۲۹ و صورتحساب سود وزیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به ۹۳/۱۲/۲۹ مورد تصویب قرار گرفت.

۲)سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب گردید.

۳)روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.

۴) تقسیم مبلغ ۵۱۰ریال به ازاء هرسهم  به عنوان سود سهام بین سهامداران مورد تصویب مجمع قرار گرفت.

همچنین سایر موضوعات شرکت و موارد مورد انتظار سهامداران در قالب تکالیف مجمع ، به صورت مشروح در صورت خلاصه مذاکرات درج گردیده است.

معرفی شرکت:

سیمان شمال(شرکت سهامی عام) در تاریخ ۱۳۳۳/۶/۲۰ تأسیس شده و طی شماره ۴۴۹۲ مورخ ۱۳۳۳/۶/۳۰ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده است.شرکت در تاریخ اسفند ماه سال ۱۳۴۷ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.مرکز اصلی شرکت در تهران خیابان شهید دکتر بهشتی شماره ۲۶۹ و کارخانجات آن در کیلو متر ۳۶ جاده آبعلی واقع شده است.

d8b78d6c46efaaec0dd7e45ce881700c

موضوع فعالیت شرکت: موضوع فعالیت شرکت طبق ماده (۲) اساسنامه ایجاد و تأسیس کارخانجات تولید سیمان و صنایع جانبی  وابسته به آن، تهیه و تامین کلیه مواد  و وسائل دستگاهها  و ماشین آلات  مورد  نیاز  این صنایع  از  داخل و خارج از کشور .

i_133_25.11.2014-02.38.58
سرمایه و ترکیب سهامداران

سرمایه شرکت در بدو تأسیس مبلغ ۳۰ میلیون ریال نقدی (شامل تعداد ۳۰۰۰ سهم ،به ارزش اسمی هر سهم  ۱۰,۰۰۰ریال) بوده که این سرمایه تا قبل از زمان صدور رأی هیئت محترم ۵ نفری موضوع ماده ۲ متمم قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران تا مبلغ ۲,۶۷۲,۰۴۹ هزار ریال منقسم به ۲,۶۷۲,۰۴۹سهم ۱,۰۰۰ ریالی افزایش یافته و در سال ۱۳۶۷ با صدور رأی فوق الذکر و تبدیل مطالبات بانکها(صنعت و معدن،ملی و تجارت)به سهام،سرمایه مورد بحث به مبلغ ۶,۸۰۶,۴۰۲ هزار ریال منقسم به ۶,۸۰۶,۴۰۲ سهم ۱,۰۰۰ ریالی بانام افزایش یافته و پس از آن تا پایان سال ۱۳۸۸ نیز  طی چند مرحله به شرح جدول زیر به مبلغ ۸۷۰،۸۲۶،۹۷۷ هزار ریال منقسم به ۸۲۶،۹۷۷،۸۷۰ سهم بانام ۱،۰۰۰ ریالی افزایش یافته است.

همچنین سهامداران دارای مالکیت بیش از ۱% سهام شرکت در پایان سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به شرح جدول زیر است:

سهامداران سیمان شمال

به موجب مصوبه مجمع عمومی عادی، مورخ ۹۳/۲/۲۴ اشخاص زیر به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب گردیدند.

هیت رییسه

 

اطلاعات مربوط به پیش بینی درآمد هر سهم شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ و عملکرد واقعی آن

شرح اقلام