مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آزاد راه تبریز- ارومیه (سهامی خاص) برگزار شد

خانه » مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آزاد راه تبریز- ارومیه (سهامی خاص) برگزار شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آزاد راه تبریز- ارومیه (سهامی خاص) برگزار شد

۱۳۹۵/۳/۹ ۱۱:۲۳:۰۲ ۹ خرداد ۱۳۹۵ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

به گزارش روابط عمومی به نقل از کارشناس امور شرکتهای گروه توسعه ملی، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آزاد راه تبریز- ارومیه (سهامی خاص) برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹، در روز سه‌شنبه مورخه ۱۳۹۵/۲/۷  در محل شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی برگزار گردید.

این جلسه با حضور اعضای هیات مدیره شرکت، نماینده سازمان حسابرسی جناب آقای پارسا و ۱۰۰ درصد نمایندگان قانونی سهامداران تشکیل و آقای سید غلامرضا هاشمی به نمایندگی از صندوق بازنشستگی کشوری به سمت رئیس جلسه و به موجب احکام صادره از سوی جناب آقای دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، آقای حمید محمودی به نمایندگی از شرکت مذکور و آقای علی ملکی به نمایندگی از شرکت خدمات مدیریت سرمایه مدار به سمت ناظرین و آقای علی‌اکبر میرزایی مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت به سمت دبیر جلسه انتخاب گردیدند.

IMG_5024IMG_5027IMG_5028 IMG_5033 IMG_5030

ابتدا گزارش عملکرد یکساله شرکت توسط مدیرعامل قرائت و در خصوص اقدامات صورت گرفته جهت حل و فصل مشکل مالیات بر ارزش افزوده و پرونده‌های مالیاتی عملکرد سنوات قبل شرکت و همچنین پیگیریهای بعمل آمده جهت کسب درآمدهای جانبی آزاد راه و برنامه‌های آتی شرکت توضیحاتی ارائه و متعاقباً گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی شرکت قرائت گردید.

سپس با عنایت به گزارش ارائه شده و موارد منعکس گردیده در گزارش حسابرس مستقل و بازرس قانونی تکالیف ذیل جهت اقدامات هیات مدیره تکلیف گردید:

  • در خصوص مشمولیت مالیات بر ارزش افزوده به سرمایه‌‌گذاری صورت گرفته در آزاد راه مقرر گردید نسبت به ثبت و افشاء آن بر اساس مستندات کافی و استانداردهای حسابداری و مطابق صرفه و صلاح شرکت اقدام گردد.
  • در خصوص پرونده‌های مالیاتی شرکت مقرر گردید بصورت جدی تا حصول نتیجه مورد پیگیری قرار گیرد.
  • مقرر گردید اقدامات لازم جهت اخذ مابه‌التفاوت وجوه عوارض از وزارت راه و شهرسازی و پیگیری جدی جهت افزایش نرخ عبور و مرور عوارضی بعمل آید. همچنین مقرر شد پیگیریهای لازم جهت وصول مطالبات حسن انجام کار پیمانکاران پروژه بعمل آید.
  • معاملات مشمول ماده ۱۲۹ قانون تجارت مورد تنفیذ مجمع قرار گرفت.

در ادامه ، مجمع پس از بحث و تبادل نظر در خصوص بندهای دستور جلسه ، بشرح ذیل اتخاذ تصمیم نمود:

  • صورتهای مالی شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ به تصویب رسید .
  • سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب گردید .
  • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.
  • اعضای هیات مدیره برای مدت دو سال بشرح ذیل انتخاب گردید:

شرکت سرمایه‌‌گذاری گروه توسعه ملی (سهامی عام)

شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه صنایع سیمان (سهامی عام)

صندوق بازنشستگی کشوری

شرکت سرمایه‌گذاری آتیه صبا (سهامی خاص)

شرکت آزاد راه امیرکبیر (سهامی خاص)