مجمع شرکت مخمل و ابریشم کاشان (سهامی عام) برگزار شد

خانه » مجمع شرکت مخمل و ابریشم کاشان (سهامی عام) برگزار شد

مجمع شرکت مخمل و ابریشم کاشان (سهامی عام) برگزار شد

۱۳۹۴/۲/۲۲ ۱۶:۴۳:۴۱ ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

scan0004

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت مخمل و ابریشم کاشان (از شرکت‌های تابعه گروه توسعه ملی) راس ساعت ۱۱:۰۰ روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۴/۲/۱۰ با حضور هیات مدیره و نماینده موسسه حسابرسی بیات رایان و نماینده اداره سرمایه‌گذاری بانک ملی به عنوان مدعو برگزار و  طی احکام صادره  از طرف جناب آقای دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل محترم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نمایندگان سهامداران در جلسه حاضر و آقایان؛ حمید محمودی به سمت رئیس، علی  ملکی به عنوان ناظر و رضا علائی نماینده شرکت ساتا به سمت ناظر  انتخاب گردیدند.

به گزارش روابط عمومی گروه توسعه ملی، در این مجمع که با حضور نمایندگان سهامداران عمده (۹۵درصد) و نماینده سهامداران اقلیت برگزار گردید، ابتدا گزارش هیات مدیره در خصوص اقدامات صورت گرفته در سال ۱۳۹۴ ارائه گردید و پس از قرائت گزارش حسابرس اهم تکالیف مجمع به شرح ذیل تعیین گردید:

 • با توجه به تقسیم‌بندی املاک حریربافی و فروش برخی قطعات در سال ۱۳۹۳ مقرر گردید اقدامات لازم در زمینه صدور اسناد تفکیکی و مالیات نقل و انتقال انجام و ثبت‌های لازم در حساب‌ها اعمال گردد.
 • با توجه به عدم دریافت اصل اسناد مالکیت برخی از املاک متعلق به شرکت مشتمل به زمین موصوف به درم- زمین اتوبان قمصر – زمین کشاورزی حریربافی پلاک ۱۵۵، زمین مورد اختلاف با بیمارستان متینی کاشان به شماره پلاک ۸۰۰ تا زمان حاضر مقرر گردید مراتب تا حصول نتیجه مورد پیگیری قرار گرفته و گزارش آن در پایان هر فصل در صورتجلسه هیات مدیره درج و به سهامدار عمده ارائه گردد.
 • با توجه به وسعت زمین، ارزش ریالی و پیش‌بینی‌های شرکت برای احیا و اجرای طرح توجیهی در زمین منطقه درم، مقرر گردید هیات مدیره برنامه خود را با حداقل هزینه ممکن تهیه و با کسب نظر از سهامدار عمده اقدام نماید.
 • با توجه به پیگیری‌های موثر شرکت برای طرح دعوی آقای اصغر معراجی (خریدار پلاک ۳۸۹ موصوف به آموزشگاه) در خصوص خسارت عدم ایفای تعهد (عدم انتقال سند در موعد مقرر) و حکم قضایی صادر شده از شعبه ۶ دادگستری کاشان که از طریق دایره حقوقی شرکت و با استفاده از مشاور قضایی به رای صادره اعتراض و پرونده به شعبه ۲۵ دادگاه‌های تجدید نظر استان اصفهان ارجاع گردیده است، مقرر گردید هیات مدیره اقدامات و پیگیری‌های مجدانه حقوقی خود را تا حصول نتیجه انجام دهد.
 • تقسیم‌نامه املاک موصوف به زمین حریربافی مورخه ۱۳۹۳/۲/۱۰ فی‌مابین سهامداران مورد تنفیذ قرار گرفت.

سایر بندهای دستور جلسه به شرح ذیل مورد بررسی و تصویب قرار گرفت:

 • صورت‌های مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ و صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به اتفاق آراء مورد تصویب قرار گرفت.
 • موسسه حسابرسی بیات رایان به عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال ۱۳۹۴ انتخاب گردید.
 • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.
 • اعضای حقوقی هیات مدیره برای مدت ۲ سال به شرح زیر انتخاب گردیدند:
 • شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی ( سهامی عام )
 • شرکت مدیریت توسعه نگاه پویا ( سهامی خاص )
 • شرکت خدمات مدیریت سرمایه مدار ( سهامی خاص )
 • شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیروهای مسلح
 • سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا)

مشخصات شرکت:

شرکت کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان (سهامی عام) در سال ۱۳۲۹ با نام اولیه شرکت سهامی آبیاری کاشان و به منظور عملیات کشاورزی تاسیس گردید. در سال ۱۳۵۳ به سهامی عام تبدیل شد. نام شرکت در سال ۱۳۳۸ به کارخانجات مخمل و ابریشم کاشان تغییر یافت. این شرکت در سال ۱۳۵۳ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد.

فعالیت شرکت در زمینه ایجاد و تاسیس کارخانجات مخمل‌بافی و هرنوع منسوجات دیگر اعم از ریسندگی و بافندگی می‌باشد. پیشینه این شرکت در صنعت نساجی بسیار روشن و درخشان می‌باشد. قدمتی بیش از ۵۰ سال فعالیت از آن نامی معتبر و برندی با ارزش ساخته است. ذهنیت مطلوب محصولات شرکت نزد مصرف‌کنندگان ایرانی بستر مناسبی جهت سرمایه‌گذاری در عرصه‌های مشابه تولیدات از جمله تولید فرش ماشینی ایجاد می‌کند. گفتنی است این شرکت جزء اولین تولیدکنندگان فرش ماشینی در دهه ۵۰ شمسی در ایران بوده است.

سرمایه شرکت بالغ بر ۱۴۷.۲۷۰ میلیون ریال شامل تعداد ۱۴۷.۲۶۹.۵۲۵ سهم به ارزش اسمی ۱.۰۰۰ ریال در پایان سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ می‌باشد.

اسامی، درصد مالکیت و تعداد سهام سهامداران به شرح جدول ذیل می‌باشد:


سهامداران مخمل 
 

 

اعضای حقیقی و حقوقی هیات مدیره به شرح جدول ذیل گزارش می گردد:

سهامداران

 

ترکیب فعلی کارکنان شرکت به شرح جدول ذیل گزارش می‌گردد:

پرسنل