مجمع شرکت دوده صنعتی پارس (سهامی عام) برگزار شد

خانه » مجمع شرکت دوده صنعتی پارس (سهامی عام) برگزار شد

مجمع شرکت دوده صنعتی پارس (سهامی عام) برگزار شد

۱۳۹۵/۳/۴ ۱۶:۳۱:۰۱ ۴ خرداد ۱۳۹۵ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

به گزارش روابط عمومی به نقل از کارشناس امور شرکت ها، جلسه مجمع عمومی عادی سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ شرکت دوده صنعتی پارس (از شرکت‌های زیرمجموعه گروه توسعه ملی) راس ساعت ۹ صبح روز چهارشنبه مورخه ۱۳۹۵/۲/۲۹ با حضور اعضای هیات مدیره، نماینده موسسه حسابرسی آیین محاسبان امین، نماینده سازمان بورس و سهامداران در هتل بزرگ تهران برگزار و طی حکم صادره از طرف جناب آقای دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل محترم سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نماینده سهامدار در جلسه حاضر و آقای رستم‌پور به سمت رئیس مجمع، آقای عدلی و خانم رستمی به عنوان ناظر انتخاب گردیدند.

در این مجمع که با حضور ۸۳ درصد سهامداران رسمیت یافت، ابتدا مدیرعامل شرکت گزارشی در خصوص علل عملکرد نامطلوب شرکت‌های تولیدکننده دوده صنعتی در سال ۱۳۹۴  ارائه نمودند. ایشان مازاد عرضه بر تقاضا، تعرفه پایین واردات دوده و کاهش میزان تولید خودرو در کشور را از عوامل موثر عنوان و اظهار امیدواری نمودند در سال ۱۳۹۵ با ایجاد فضای مثبت در اقتصاد کشور و بالتبع افزایش تقاضا مشکلات حاضر مرتفع گردد. در خصوص طرح توسعه شرکت نیز که به منظور افزایش راندمان تولید از طریق کاهش ضریب مصرف مواد اولیه، افزایش ظرفیت تولید و کاهش مصرف گاز و آب مصرفی می‌باشد اعلام گردید امید است در سال جاری گزارش توجیهی مجددی جهت اخذ مجوز از سازمان بورس ارائه گردد.

با توجه به اینکه ۴ واحد تولید دوده صنعتی در کشور با ظرفیت اسمی سالیانه ۱۴۸.۰۰۰ تن دوده در حال فعالیت می‌باشند مجموع مصرف دوده در کشور، سالیانه بالغ بر ۸۵.۰۰۰ تن بوده که توسط شرکت‌های تایرسازی، قطعه‌سازی و صنایع متفرقه مصرف می‌گردد و لذا در چند سال گذشته با مازاد عرضه دوده در کشور مواجه هستیم که باعث ایجاد رقابت سخت بین تولیدکنندگان دوده در جهت حفظ سهم بازار گردیده است.

شرکت دوده صنعتی پارس با تولید ۱۹.۰۴۳ تن و مقدار فروش ۲۰.۱۷۰ تن در سال ۹۴ حدود ۲۵ درصد بازار دوده صنعتی را در اختیار دارد.

پس از قرائت گزارش حسابرس با نتیجه مقبول سایر بندهای دستور جلسه به شرح ذیل اتخاذ تصمیم گردید:

  • صورت‌های مالی شرکت شامل ترازنامه در تاریخ ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ و صورت سود و زیان و صورت جریان وجوه نقد برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ به اتفاق آراء مورد تصویب قرار گرفت.
  • موسسه حسابرسی آیین‌محاسبان امین به عنوان حسابرس و بازرس قانونی برای سال ۱۳۹۵ انتخاب گردید.
  • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید.
  • سود تقسیمی هر سهم ۵۰ ریال مصوب گردید.
گزیده‌ای از اطلاعات مالی شرکت:

1

مشخصات شرکت:

شرکت دوده صنعتی پارس (سهامی خاص) در تاریخ ۲۵ اسفندماه ۱۳۶۳ تاسیس گردیده است. شرکت در تاریخ ۱۳۷۴/۷/۲۹ به شرکت سهامی عام تبدیل و در تاریخ ۱۳۷۸/۶/۳۱ در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شده است.

شرکت در حال حاضر جزء واحدهای فرعی شرکت کربن ایران است و واحد تجاری نهایی گروه شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی می‌باشد.

  

لیست سهامداران شرکت به شرح جدول ذیل می‌باشد:

2

اعضای حقوقی، حقیقی هیات مدیره و سمت آنها به شرح جدول ذیل می باشد:

3

ترکیب کارکنان شرکت به تعداد ۱۷۶ نفر در پایان سال ۱۳۹۴ به صورت نمودار ذیل می‌باشد:

4

نمودار قیمت سهام شرکت طی سال‌های اخیر به شرح ذیل می‌باشد:

5