مجمع سالیانه شرکت سرمایه گذاری شفادارو برگزار شد

خانه » مجمع سالیانه شرکت سرمایه گذاری شفادارو برگزار شد

مجمع سالیانه شرکت سرمایه گذاری شفادارو برگزار شد

۱۳۹۵/۵/۱۰ ۱۴:۱۸:۰۷ ۱۰ مرداد ۱۳۹۵ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

به گزارش روابط عمومی به نقل از کارشناس معاونت امور شرکت های گروه توسعه ملی، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری شفا دارو برای سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۴، در روز دوشنبه  ۱۴ تیرماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۰صبح در محل شرکت طرح و توسعه آینده پویا ، با حضور هیات مدیره ، نماینده سازمان حسابرسی  ، و ۱۰۰ درصد سهامداران و یا نمایندگان قانونی آنها  تشکیل و رئیس هیات مدیره ، جناب آقای پاریزی به سمت رئیس جلسه و آقایان نام آور و صفرزاده به ترتیب از شرکت طرح و توسعه آینده پویا و ملی مسکن و صنایع ساختمانی به سمت ناظرین و آقای سمیعی مدیرعامل شرکت  به سمت دبیر جلسه انتخاب گردیدند .

184_orig 186_orig 188_orig

ابتدا گزارش عملکرد یکساله شرکت توسط مدیرعامل قرائت و توضیحاتی ارائه گردید . مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره و همچنین گزارش حسابرس و بازرس قانونی و بحث و تبادل نظر در خصوص بندهای دستور جلسه ، بشرح ذیل اتخاذ تصمیم نمود :

  • صورتهای مالی شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ به تصویب رسید .
  • سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب گردید .
  • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید .
  • مبلغ ۸۰۰ ریال بازای هرسهم به عنوان سود ، بین سهامداران تقسیم گردید .

خلاصه گزارش در خصوص وضعیت شرکت

شرکت سرمایه گذاری شفا دارو در سال ۱۳۸۳  تحت شماره ۲۳۷۵۶۱ در اداره ثبت شرکتها و علائم غیرتجاری تهران و در سال ۱۳۹۰  طی شماره ۱۰۹۸۴ مورخ ۱۳۹۰/۱۰/۲۵ نزد سازمان بورس اوراق بهادار به ثبت رسیده است . همچنین مجوز فعالیت توسط سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۱۳۹۲ برای این شرکت صادر شده است . این شرکت جز هلدینگ های تخصصی شرکت مدیریت طرح و توسعه آینده پویا می باشد .

موضوع فعالیت شرکت طبق اساسنامه آن عبارتند از : سرمایه گذاری در سهام ، سهم الشرکه ، واحدهای سرمایه گذاری صندوق ها یا سایر اوراق بهادار دارای حق رای با هدف کسب انتفاع به طوری که به تنهایی یا به همراه اشخاص تحت کنترل یا اشخاص تحت کنترل واحد ، کنترل شرکت ، موسسه یا صندق سرمایه پذیر را دراختیار گرفته یا در آن نفوذ قابل ملاحظه یابد و شرکت ، موسسه یا صندوق سرمایه پذیر (اعم از ایرانی یا خارجی ) در زمینه یا زمینه های دارویی ، غذایی و شیمیایی یا بهداشتی و درمانی در داخل و خارج از کشور فعالیت کند .

در پایان سال مالی مورد گزارش تعداد کارکنان شرکت به ترتیب ۴۸۳ نفر رسمی ، ۲.۵۳۴ نفر قراردادی و ۵۴ نفر شرکتهای خدماتی، ۱۲ نفر پرسنل مامور و درمجموع ۳.۰۸۳ نفر در گروه بوده است . همچنین در شرکت اصلی، ۲ نفر رسمی ، ۱۷ نفر قراردادی و ۱۲ نفر مدیران ارشد به عنوان پرسنل مامور در شرکتها حضور داشته اند .

ترکیب سهامداران

در پایان سال مالی مورد گزارش ترکیب سهامداران شرکت به شرح جدول ذیل بوده است:

 

1

شرکت های فرعی و وابسته مشمول تلفیق

2

عملکرد مالی شرکت

3

سود حاصل از سرمایه گذاری های شرکت

4

برخی از برنامه های آتی شرکت

  • برنامه ریزی به منظور برخورداری از توانمندی رقابتی با هلدینگهای سرمایه گذاری در صنعت دارو با توجه به برنامه ریزی در زمینه تولید محصولات بایوتک ، واکسن و محصولات سافت ژل
  • حضور موثر در بورس اوراق بهادار و تاثیر گذاری در پرتفوی سهام شرکتهای سرمایه پذیر
  • انجام مطالعات اقتصادی و ایجاد هماهنگی های لازم بین شرکتهای گروه در زمینه تامین مواد اولیه و…..
  • تعامل با وزارت بهداشت و درمان د رخصوص اخذ پروانه ساخت اقلام دارویی سودده و مورد نیاز جامعه و جایگزینی و تکمیل ظرفیتهای موجود در شرکتهای گروه
  • برنامه ریزی در جهت افزایش سهم صادرات گروه