مجمع سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر برگزار شد

خانه » مجمع سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر برگزار شد

مجمع سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر برگزار شد

۱۳۹۴/۵/۴ ۱۳:۲۵:۳۲ ۴ مرداد ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر برای سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۳، در روز پنجشنبه  ۲۵ تیرماه ۱۳۹۴ ساعت ۹صبح در محل مجموعه فرهنگی و ورزشی تلاش، با حضور هیات مدیره ، نماینده سازمان حسابرسی ، نماینده بورس اوراق بهادار و ۷۰/۵۰ درصد سهامداران و یا نمایندگان قانونی آنها  تشکیل و جناب آقای مرتضی سامی از اعضای هیات مدیره شرکت مزبور به سمت رئیس مجمع و همچنین طی حکم صادره از سوی جناب آقای دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی ، جناب آقای علی ملکی به نمایندگی ازگروه توسعه ملی و آقای سید جعفر هاشمی، به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری  به سمت ناظرین و آقای حمید مقیم زاده به سمت دبیر جلسه انتخاب گردیدند.

IMG_3809 IMG_3822IMG_3801 IMG_3815 IMG_3821

به گزارش روابط عمومی به نقل از کارشناس امور شرکت های گروه توسعه ملی، در آغاز این جلسه گزارش عملکرد یکساله شرکت توسط مدیرعامل محترم شرکت جناب آقای مرتضی داداش قرائت و توضیحاتی ارائه گردید و مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره و نیز گزارش حسابرس و بازرس قانونی و بحث و تبادل نظر در خصوص بندهای دستور جلسه، بشرح ذیل اتخاذ تصمیم نمود :

  • صورتهای مالی شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۳/۱۲/۲۹ به تصویب رسید .
  • سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب گردید .
  • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید .
  • مبلغ ۵۴۲ ریال بازای هرسهم به عنوان سود ، بین سهامداران تقسیم گردید .

خلاصه گزارش در خصوص وضعیت شرکت

شرکت توسعه صنایع بهشهر (سهامی عام ) در سال ۱۳۴۹ تحت شماره ۱۴۳۹۳ در اداره ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی تهران به ثبت رسیده و از سال ۱۳۵۳ در سازمان بورس و اوراق بهادار پذیرفته شده است. این شرکت اولین شرکتی می باشد که سهام آن در راستای سیاست خصوصی سازی، از سوی دولت جمهوری اسلامی ایران به عموم مردم واگذار گردید. بدین جهت علاوه بر اهمیت نسبی آن بعنوان یکی ازبزرگترین قطبهای صنعتی کشور، موفقیت آن بعنوان اولین تجربه در امر خصوصی سازی، از اهمیت بسیاری برخوردار بوده است.

فعالیت اصلی شرکت، سرمایه گذاری در سهام شرکت‌ها، اوراق مشارکت و هر گونه اوراق بهادار دیگر می‌باشد و از لحاظ طبقه‌بندی بورس در گروه صنایع غذایی غیر قندی قرار دارد. عمده شرکت‌های سرمایه‌پذیر در زمینه‌های تولید روغن خام، قند و شکر، محصولات شوینده و بهداشتی و بانک‌داری فعالیت می‌نمایند.

موضوع شرکت بر طبق اساسنامه، سرمایه گذاری در سهام شرکتها از طریق خرید و فروش سهام آنها، خرید و فروش اوراق بهادار ومشارکت در بانکها و سایر شرکتها می باشد. در حال حاضر این شرکت به سبب حضور موفق و بلند مدت در صنعت محصولات غذایی وهمچنین توانمندی محوری خود یعنی توزیع و پخش محصولات، سرمایه گذاری های خود را در صنعت روغن خوراکی ، صنایع شیر ، صنعت قند و صنعت شوینده و بهداشتی متمرکز نموده است که جمعاً فروش سالیانه ای در حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال را در برمی گیرد.

علاوه بر صنایع فوق این شرکت بر اساس ظرفیتهای مدیریتی و تخصصی موجود، در پرتفوی سرمایه گذاری های بلند مدت خودطبق استراتژی دیرینه و در راستای ایجاد جریان درآمدی بادوام، نسبت به سرمایه گذاری در صنایعی چون بانکداری، بیمه، ساختمان و شرکتهای سرمایه گذاری بعنوان مکمل زنجیره تامین فعالیتهای موجود اقدام نموده است.

 کارکنان

طبق صورتهای مالی سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۳ تعداد کارکنان شرکت به شرح جدول ذیل بوده است:

کارکنان

ترکیب سهامداران

ترکیب سهامداران

شرکتهای فرعی و وابسته

شرکتهای وابسته

روند EPS و DPS

eps

روند قیمت سهم
روند قیمت سهم
سود حاصل از شرکتهای فرعی و وابسته در صورتهای مالی شرکت اصلی
سود
عملکرد مالی شرکت
درآمد

برنامه های آتی

  • افزایش بهره وری و بازده داراییها ، واگذاری داراییهای غیرمولد ، تکمیل زنجیره های صنعت توزیع و مدیریت برند و ارتقاء سطح انگیزه ها
  • اهتمام به توسعه توانایی های مدیریتی در مجموعه از طریق به کارگیری مدیران توانمند ، انتقال تجارب و برگزاری دوره های هدفمند در حوزه کلان و عملیاتی
  • حضور موثر در بازار سرمایه و ارتقاء شفافیت فعالیتهای شرکت از طریق اطلاع رسانی مناسب در بورس
  • جابجایی سرمایه گذاریها و تامین مالی سرمایه گذاری های جدید از طریق عواید حاصل از واگذاری برخی از سرمایه گذاریهای موجود در راستای دستیابی به صنایع دارای مزیت نسبی