مجمع سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر برگزار شد.

خانه » مجمع سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر برگزار شد.

مجمع سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر برگزار شد.

۱۳۹۵/۵/۵ ۱۳:۳۷:۵۸ ۵ مرداد ۱۳۹۵ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار شرکت‌های زیرمجموعه|

به گزارش روابط عمومی به نقل از کارشناس امور شرکتهای گروه توسعه ملی، جلسه مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه صنایع بهشهر برای سال مالی منتهی به پایان اسفند ماه ۱۳۹۴، در روز چهارشنبه  ۳۰ تیرماه ۱۳۹۵ ساعت ۳ بعداز ظهر در محل تالار اندیشه ، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ، با حضور هیات مدیره ، نماینده سازمان حسابرسی ، نماینده بورس اوراق بهادار و ۸۰/۰۵ درصد سهامداران و یا نمایندگان قانونی آنها  تشکیل و طی حکم صادره از سوی جناب آقای دکتر فرهاد حنیفی مدیرعامل محترم شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی ، جناب آقای حمید محمودی به نمایندگی ازگروه توسعه ملی به سمت رئیس مجمع ، جناب آقای بهزادگودرزیان به نمایندگی از سرمایه گذاری غدیر و جناب آقای سعید محمدی، به نمایندگی از شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری  به سمت ناظرین و آقای حمید مقیم زاده به سمت دبیر جلسه انتخاب گردیدند .

ابتدا گزارش عملکرد یکساله شرکت توسط مدیرعامل محترم شرکت جناب آقای جمال دامغانیان قرائت و توضیحاتی ارائه گردید . مجمع پس از استماع گزارش هیات مدیره و نیز گزارش حسابرس و بازرس قانونی و بحث و تبادل نظر در خصوص بندهای دستور جلسه ، بشرح ذیل اتخاذ تصمیم نمود :

  • صورتهای مالی شرکت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۴/۱۲/۲۹ به تصویب رسید .
  • سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی انتخاب گردید .
  • روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار انتخاب گردید .
  • مبلغ ۲۰۰ ریال بازای هرسهم به عنوان سود ، بین سهامداران تقسیم گردید .
  • اعضای حقوقی ذیل برای مدت ۲ سال به سمت هیات مدیره انتخاب شدند :

شرکت سرمایه گذاری گروه توسعه ملی

شرکت سرمایه گذاری توسعه ملی

شرکت خدمات مدیریت سرمایه مدار

شرکت سرمایه گذاری و توسعه صنایع سیمان

شرکت سرمایه گذاری غدیر

شرکت سرمایه گذاری ملی ایران

شرکت سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری

خلاصه گزارش در خصوص وضعیت شرکت:

فعالیت اصلی شرکت، سرمایه گذاری در سهام شرکت‌ها، اوراق مشارکت و هر گونه اوراق بهادار دیگر می‌باشد و از لحاظ طبقه‌بندی بورس در گروه صنایع غذایی غیر قندی قرار دارد. عمده شرکت‌های سرمایه‌پذیر در زمینه‌های تولید روغن خام، قند و شکر، محصولات شوینده و بهداشتی و بانک‌داری فعالیت می‌نمایند.

موضوع فعالیت  شرکت بر طبق اساسنامه، سرمایه گذاری در سهام شرکتها از طریق خرید و فروش سهام آنها، خرید و فروش اوراق بهادار ومشارکت در بانکها و سایر شرکتها می باشد. در حال حاضر این شرکت به سبب حضور موفق و بلند مدت در صنعت محصولات غذایی وهمچنین توانمندی محوری خود یعنی توزیع و پخش محصولات، سرمایه گذاری های خود را در صنعت روغن خوراکی ، صنایع شیر ، صنعت قند و صنعت شوینده و بهداشتی متمرکز نموده است که جمعاً فروش سالیانه ای در حدود ۳۰ هزار میلیارد ریال را در برمی گیرد.

علاوه بر صنایع فوق این شرکت بر اساس ظرفیتهای مدیریتی و تخصصی موجود، در پرتفوی سرمایه گذاری های بلند مدت خودطبق استراتژی دیرینه و در راستای ایجاد جریان درآمدی بادوام، نسبت به سرمایه گذاری در صنایعی چون بانکداری، بیمه، ساختمان و شرکتهای سرمایه گذاری بعنوان مکمل زنجیره تامین فعالیتهای موجود اقدام نموده است.

ترکیب سهامداران:

1

 

سود حاصل از شرکتهای فرعی و وابسته در صورتهای مالی شرکت اصلی به شرح ذیل بوده است:

(ارقام به میلیون ریال)

2

عملکرد مالی شرکت:

3