قیمت کاهش یافت

خانه » قیمت کاهش یافت

قیمت کاهش یافت

۱۳۹۰/۵/۱۸ ۱۶:۰۴:۲۳ ۱۸ مرداد ۱۳۹۰ |دسته‌بندی: اخبار جهان|

دنیای اقتصاد – گروه بین‌الملل : پس از آن که موسسه رتبه‌بندی استاندارد اند پورز رتبه اعتبارات آمریکا را کاهش داد، دیروز، دوشنبه، قیمت نفت به حدود بشکه‌‌ای ۸۳ دلار تنزل کرد، زیرا این مساله به رشد اقتصادی و تقاضا برای نفت آسیب وارد می‌کند.
در معاملات الکترونیکی بورس نیویورک بهای نفت خام برای تحویل در ماه سپتامبر ۸۴/۳ دلار افت کرد و به ۰۴/۸۳ دلار در هر بشکه رسید. در پایان معاملات روز جمعه قیمت نفت ۲۵ سنت رشد کرد و در رقم ۸۸/۸۶ دلار ثابت شد.

دیروز در لندن، نفت خام برنت با ۵۵/۳ دلار کاهش ۸۲/۱۰۵ دلار در هر بشکه معامله شد. کاهش قیمت نفت پس از آن رخ داد که موسسه رتبه‌بندی استاندارد اند پورز روز جمعه اعلام کرد رتبه اعتبارات آمریکا را یک درجه کاهش داده و از AAA به +AA رسانده است. سرمایه‌گذاران نگرانند که کاهش رتبه اعتبارات، اعتماد مصرف‌کنندگان را تضعیف خواهد کرد و به رشد اقتصادی لطمه خواهد زد. مرکز بارکلیز کپیتال گزارش داد: «کاهش جدی اعتماد به اوضاع اقتصادی موجب افت شدید قیمت نفت شده است و نگرانی از بدهی‌ها بیشترین سهم را در بی‌اعتمادی به اقتصاد و در نتیجه چشم‌انداز تقاضا برای نفت داشته است.» به‌رغم نگرانی‌های فزاینده در مورد وقوع رکود اقتصادی در آمریکا، برخی از تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند رشد اقتصادی جهان قوی خواهد ماند و این مساله به افزایش قیمت نفت کمک می‌کند. موسسه گلدمن ساکس به سرمایه‌گذاران توصیه کرد قراردادهای آتی نفت خام برنت برای دسامبر سال ۲۰۱۲ را خریداری کنند، زیرا براساس پیش‌بینی این موسسه متوسط قیمت نفت خام برنت در سال آینده به ۱۳۰ دلار خواهد رسید. موسسه گلدمن ساکس در گزارشی عنوان کرد:« تا زمانی که رشد اقتصادی جهان به طور گسترده مثبت باقی بماند و اقتصادهای نوظهور عملکرد خوبی در این زمینه داشته باشند، رونق در بازارهای کالا ادامه خواهد داشت. پیش‌بینی می‌کنیم بازار نفت تا سال ۲۰۱۲ به سطح بحرانی خواهد رسید و برای مهار تقاضا قیمت نفت افزایش می‌یابد.» در دیگر معاملات بورس نیویورک برای ماه سپتامبر، قیمت بنزین به ۷۴/۲ دلار در هر گالن رسید و گاز طبیعی ۸۹/۳ دلار در هر ۱۰۰۰ فوت مکعب رسید.