اخبار

دنیای اقتصاد – گروه بورس جهانی : طی معاملات روز ۲۸ سپتامبر در بورس‌های کالایی جهان، نرخ آتی تمامی کالاها کاهش پیدا کرد.

بر این اساس قیمت طلا در بورس شانگهای ۲ یوآن کاهش پیدا کرده و برای ماه اکتبر ۲۷۹ یوآن معامله شد. در بورس نیویورک نیز نرخ طلا کاهش پیدا کرده و برای ماه اکتبر هر اونس آن ۹ دلار ارزان شده و با قیمت یک هزار و ۲۸۷ دلار معامله شد. نرخ طلا در بورس توکیو نیز ۸ ین کاهش یافت. نرخ نفت خام در این روز در بورس توکیو ۱۹۰ ین کاهش داشته و با قیمت ۳۹ هزارو ۹۴۰ ین هر کیلولیتر آن معامله شد.قیمت نفت خام برای ماه نوامبر در بورس نیویورک ۷۵ دلار و ۸۷ سنت معامله شد که ۶۵ سنت نرخ آن کاهش داشت.
نرخ فلزات پایه نیز در معاملات روز گذشته کاهشی بود و تنها نرخ آلومینیوم در بورس شانگهای برای ماه اکتبر ۳۰ یوآن و برای ماه نوامبر ۵ یوآن رشد کرد و به ترتیب ۱۵ هزار و ۶۳۰ یوآن معامله شد.
اما نرخ مس ۲۶۰ یوآن کاهش داشته و ۶۰ هزار یوآن و روی ۱۸۵ یوآن کاهش داشت. در بورس نیویورک نیز نرخ مس کاهش یافته و در بورس توکیو نیز نرخ پلاتینیوم ۲۳ ین و پالادیوم ۱۱ ین ارزان شد. قیمت نقره در این روز در بورس توکیو و در بورس نیویورک ارزان شد و در میان محصولات پلاستیکی نرخ پلاستیک در بورس توکیو رشد کرده و در بورس شانگهای برای ماه اکتبر ارزان شده و برای ماه نوامبر گران شد. قیمت سیم مفتول در بورس شانگهای ۱۳ یوآن ارزان شده و قیمت میلگرد نیز در آن ۸۵ دلار کاهش یافت.
در این روز در بورس شیکاگو از میان محصولات کشاورزی، تنها نرخ اتانول و روغن سویا افزایشی بود، اما قیمت دیگر محصولات کشاورزی نرخ آن کاهشی بود.

اطلاعات سهامداری

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد

لطفا جهت نمایش اطلاعات وارد سامانه سهامداری شوید

ورود به سامانه