قیمت کالاها در بورس‌های آتی منفی شد

خانه » قیمت کالاها در بورس‌های آتی منفی شد

قیمت کالاها در بورس‌های آتی منفی شد

۱۳۸۹/۷/۸ ۱۶:۱۳:۴۶ ۸ مهر ۱۳۸۹ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

دنیای اقتصاد – گروه بورس جهانی : طی معاملات روز ۲۸ سپتامبر در بورس‌های کالایی جهان، نرخ آتی تمامی کالاها کاهش پیدا کرد.

بر این اساس قیمت طلا در بورس شانگهای ۲ یوآن کاهش پیدا کرده و برای ماه اکتبر ۲۷۹ یوآن معامله شد. در بورس نیویورک نیز نرخ طلا کاهش پیدا کرده و برای ماه اکتبر هر اونس آن ۹ دلار ارزان شده و با قیمت یک هزار و ۲۸۷ دلار معامله شد. نرخ طلا در بورس توکیو نیز ۸ ین کاهش یافت. نرخ نفت خام در این روز در بورس توکیو ۱۹۰ ین کاهش داشته و با قیمت ۳۹ هزارو ۹۴۰ ین هر کیلولیتر آن معامله شد.قیمت نفت خام برای ماه نوامبر در بورس نیویورک ۷۵ دلار و ۸۷ سنت معامله شد که ۶۵ سنت نرخ آن کاهش داشت.
نرخ فلزات پایه نیز در معاملات روز گذشته کاهشی بود و تنها نرخ آلومینیوم در بورس شانگهای برای ماه اکتبر ۳۰ یوآن و برای ماه نوامبر ۵ یوآن رشد کرد و به ترتیب ۱۵ هزار و ۶۳۰ یوآن معامله شد.
اما نرخ مس ۲۶۰ یوآن کاهش داشته و ۶۰ هزار یوآن و روی ۱۸۵ یوآن کاهش داشت. در بورس نیویورک نیز نرخ مس کاهش یافته و در بورس توکیو نیز نرخ پلاتینیوم ۲۳ ین و پالادیوم ۱۱ ین ارزان شد. قیمت نقره در این روز در بورس توکیو و در بورس نیویورک ارزان شد و در میان محصولات پلاستیکی نرخ پلاستیک در بورس توکیو رشد کرده و در بورس شانگهای برای ماه اکتبر ارزان شده و برای ماه نوامبر گران شد. قیمت سیم مفتول در بورس شانگهای ۱۳ یوآن ارزان شده و قیمت میلگرد نیز در آن ۸۵ دلار کاهش یافت.
در این روز در بورس شیکاگو از میان محصولات کشاورزی، تنها نرخ اتانول و روغن سویا افزایشی بود، اما قیمت دیگر محصولات کشاورزی نرخ آن کاهشی بود.