قیمت نفت از مرز ۷۰ دلار گذشت

خانه » قیمت نفت از مرز ۷۰ دلار گذشت

قیمت نفت از مرز ۷۰ دلار گذشت

۱۳۸۸/۳/۲۰ ۱۲:۲۸:۳۲ ۲۰ خرداد ۱۳۸۸ |دسته‌بندی: اخبار جهان|
قیمت نفت از مرز ۷۰ دلار گذشت
خبرگزاری فارس: با افزایش خوشبینی‌ها نسبت به احیای اقتصاد جهان و کاهش ارزش دلار قیمت جهانی نفت از مرز۷۰ دلار در هر بشکه عبور کرد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی فارس،‌ قیمت جهانی نفت از هفته گذشته روندی صعودی را در پیش گرفته و با توجه به افزایش خوشبینی ها نسبت به بهبود وضعیت اقتصادی جهان انتظار می رود این روند همچنان ادامه پیدا کند.
در روز چهارشنبه قیمت جهانی نفت از مرز ۷۰ دلار عبور کرد. هر بشکه نفت سبک امریکا در این روز به ۷۰.۸۳ دلار در هر بشکه رسید. این رقم نسبت به روز گذشته بیش از دو دلار افزایش داشته است.این بالاترین قیمت ثبت شده برای نفت خام طی هفت ماه گذشته است.
قیمت نفت از آذر سال گذشته تا کنون ۳۸ دلار در هر بشکه افزایش داشته است. در این ماه قیمت نفت بعد از رکود ۱۴۷ دلاری در تیر ماه به ۳۲ دلار در هر بشکه رسیده بود.
کارشناسان افزایش خوش بینی ها نسبت به از سرگیری رشد اقتصادی در جهان،‌ رشد شاخص بورس ها، کاهش ارزش دلار و ورود نقدینگی به سمت بازار نفت را از جمله دلایل رشد قیمت این محصول طی روزهای اخیر عنوان کرده اند.
هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز در روز چهارشنبه برای اولین بار طی هفت ماه گذشته از مرز ۷۰ دلار عبور کرد و به ۷۰.۳۲ دلار رسید.