قیمت طلای جهانی برای پنجمین روز کاهش یافت

خانه » قیمت طلای جهانی برای پنجمین روز کاهش یافت

قیمت طلای جهانی برای پنجمین روز کاهش یافت

۱۳۹۴/۸/۶ ۱۱:۵۱:۳۸ ۶ آبان ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار جهان|

طلای جهانی با کنار کشیدن سرمایه گذاران از بازار در آستانه نشست هفته جاری بانک مرکزی آمریکا، برای پنجمین روز متوالی کاهش یافت و به مرز ۱۱۶۰ دلار نزدیک شد.

به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۱۱۶۴ دلار در مقایسه با ۱۱۶۳ دلار در روز دوشنبه معامله شد.

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر، با ۰.۰۷ درصد کاهش، ۱۱۶۵ دلار بود.

شمش طلا با خلوص ۹۹.۹۹ درصد در بازار بورس طلای شانگهای ۰.۴ درصد افزایش یافت و به ۲۳۹.۳۴ یوان در هر گرم (۱۱۷۲.۴۴ دلار در هر اونس) رسید.

این فلز در چهار روز گذشته ۱.۱ درصد و طی هفته گذشته ۱.۷ درصد کاهش قیمت داشته است.

سرمایه گذاران طلا برای ارزیابی زمان افزایش نرخهای بهره در آمریکا، به دقت اظهارات مقامات بانکی این کشور را دنبال می‌کنند. در حالیکه مقامات بانک مرکزی آمریکا رشد اقتصادی و نرخ تورم و آمار اشتغال را برای تصمیم گیری درباره افزایش نرخهای بهره ارزیابی می‌کنند اما انتظار می‌رود دورنمای اقتصاد چین و پیامدهای کندی آن بر اقتصاد جهانی اصلی‌ترین موضوع مورد بحث در نشست دو روزه کمیته بازار آزاد فدرال این بانک باشد. بانک مرکزی چین هفته گذشته برای پشتیبانی از رشد اقتصادی این کشور، نرخهای بهره را کاهش داد و ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا اعلام کرده است که این بانک تدابیر محرک مالی را گسترش خواهد داد.

طبق گزارش بلومبرگ، معامله گران طلا احتمال تصویب افزایش نرخها در نشست هفته جاری بانک مرکزی آمریکا را تنها شش درصد برآورد کرده اند و در مقابل احتمال افزایش نرخها در نشست دسامبر این بانک به ۳۶ درصد افزایش پیدا کرده است. با اینهمه سرمایه گذاران همچنان بیانیه‌های بانک مرکزی آمریکا را برای دریافت هر گونه نشانه از تغییر احتمالی سیاست این بانک دنبال می‌کنند.

نرخهای بهره بالاتر جذابیت سرمایه گذاری در طلا را که برخلاف اوراق قرضه و سهام، دارایی بدون بازده است کمتر کرده و در مقابل از دلار پشتیبانی می‌کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، ۱۵.۸ دلار بود. هر اونس پلاتین با ۰.۴ درصد کاهش، ۹۸۹ دلار و هر اونس پالادیم با ۰.۱ درصد کاهش، ۶۷۸ دلار بود.