فروش فوری اولین صکوک استصناع ایران

خانه » فروش فوری اولین صکوک استصناع ایران

فروش فوری اولین صکوک استصناع ایران

۱۳۹۴/۹/۴ ۸:۵۹:۱۸ ۴ آذر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

معاون عملیات بازار شرکت بورس از فروش فوری اولین صکوک استصناع بازار سرمایه ایران به ارزش ١۶٢.٩ میلیارد تومان خبر داد و زمان انجام معاملات ثانویه را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم علی صحرایی اظهار داشت: طبق برنامه اعلامی امروز اولین صکوک استصناع بازار سرمایه ایران در بازار بدهی بورس تهران عرضه شد و طی آن یک میلیون و ۶۲۹ هزار و ۳۱۴ ورقه به قیمت هر ورقه ۱۰۰ هزار تومان در کمترین زمان و به صورت فوری به فروش رسید.
وی ادامه داد: این تعداد اوراق توسط ۵۱ فرد حقیقی و ۱۹ سرمایه گذار حقوقی خریداری شد و براساس زمان بندی اعلامی ، از شنبه آینده معاملات ثانویه آن با نماد معاملاتی “صملی ۹۷۰۹” در بازار بدهی بورس و از طریق کارگزاران آغاز خواهد شد.
براساس این گزارش، این عرضه جذاب در شرایطی طی کمتر از یک دقیقه به پایان رسید که در برابر عرضه بیش از ۱۶۲.۹ میلیارد تومانی اولین صکوک استصناع، بیش از ۹۰۰ میلیارد تومان تقاضا برای خرید وارد سامانه معاملاتی شده بود و بعد از اتمام پذیره نویسی و با حذف برخی تقاضاها، صف خرید بیش از ۲۲۵ میلیارد تومانی بجا ماند.
این اوراق برای ساخت ساختمان های صنعتی کارخانه کنسانتره و کارخانه گندله هر یک با ظرفیت تولید ۲.۵میلیون تن در سال توسط شرکت واسط مالی شهریور دوم و برای دوره سه ساله با سود سالانه ۲۳ درصدی و معاف از مالیات منتشر شده و هر ۳ ماه یکبار پرداخت می شود.
در انتشار اولین صکوک استصناع، شرکت تأمین سرمایه نوین به عنوان مشاور عرضه، متعهد پذیره نویس و بازارگردان، شرکت واسط مالی شهریور دوم به عنوان ناشر، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به عنوان ضامن و کارگزاری تأمین سرمایه نوین به عنوان عامل فروش بودند.