عملکرد کارگزاران بورس در سال ۹۱ اعلام شد

خانه » عملکرد کارگزاران بورس در سال ۹۱ اعلام شد

عملکرد کارگزاران بورس در سال ۹۱ اعلام شد

۱۳۹۲/۱/۲۸ ۱۵:۰۹:۲۵ ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

براساس این گزارش ارزش خرید و فروش خرد و بلوک ۴۳۹ هزار و ۱۵۹ میلیارد و ۹۷۰ میلیون ریال معادل ۸۵ درصد معاملات بوده است. ارزش معاملات عمده ۷۴ هزار و ۴۱۲ میلیارد و ۸۰۲ میلیون ریال که معادل ۱۴ درصد از معاملات را به خود اختصاص داده است.
همچنین تعداد ۱۰ شرکت کارگزاری بیش از ۶۶/۵۳ درصد ارزش معاملات الکترونیکی را در سال ۹۱ پوشش دادند.
شرکت‌های کارگزاری مفید با ۷۵/۲۰ درصد، بانک کشاورزی با ۱۳/۸ درصد، نهایت نگر با ۸۹/۳ درصد و آگاه با ۵۷/۳ درصد در رتبه‌های اول تا چهارم این جدول قرار دارند.
افزون بر این شرکت‌های کارگزاری پارس نمودگر با ۴۵/۳ درصد و آبان با ۴۵/۳ درصد مشترکا در رتبه پنجم بیشترین درصد معاملات الکترونیک بورس در سال ۹۱ قرار گرفتند.
در ضمن شرکت‌های کارگزاری بانک سامان با ۲۷/۲ درصد، امین سهم با ۲۳/۲ درصد، فارابی با ۱۱/۲ درصد و بانک صادرات ۵۹/۱ درصد در رده‌های ششم تا نهم بیشترین درصد ارزش معاملات الکترونیکی ایستادند. این در حالی است که شرکت کارگزاری فیروزه آسیا با ۸۶/۱ درصد مقام دهم این جدول را به خود اختصاص داد.
بر اساس این گزارش ۱۰ کارگزاری اول طی سال ۹۱، معادل ۵۸/۳۴ درصد ارزش خرید و فروش را به خود اختصاص دادند. شرکت‌های کارگزاری بانک صادرات ۸۴/۵ درصد، مفید۶۶/۳ درصد، آراد ایرانیان ۶۰/۳ درصد، بهمن ۵۷/۳ درصد، ساوآفرین ۵۲/۳ درصد به ترتیب در پنج شرکت اول را در جدول بیشترین ارزش کل معاملات به خود اختصاص دادند.
همچنین شرکت‌های کارگزاری صبا تامین، بانک مسکن، حافظ، مهر اقتصاد ایرانیان و خبرگان سهام در مکان‌های پنجم تا دهم بیشترین درصد ارزش خرید و فروش جای گرفتند.
بنابراین گزارش، شرکت کارگزاری دنیای نوین با شش صدم درصد، پارس ایده بنیان با پنج صدم درصد، و کالای کشاورزی بهپرور در انتهای جدول ارزش معاملات کارگزاران در سال ۹۱ قرار گرفتند.