اخبار

در جریان معاملات روز جاری شاخص کل بورس به مدد افزایش تقاضا برای خرید سهام در گروه های معدنی، فولادی و پالایشی با رشد ۳۲۶ واحدی مواجه شد و با نردبان آهنی گروه های مذکور به یک پله بالاتر یعنی مدار ۷۹ هزار واحدی صعود کرد.

بر اساس گزارش بورس نیوز، معاملات روز جاری بازار سرمایه در حالی با روند صعودی اغلب گروه ها سپری می شود که امروز سهامداران نگاه و توجه خود را به گروه های معدنی و فولادی معطوف کردند و توجه چندانی به سهام شرکت های خودروساز ندارند. بر این اساس نماگر بازار سرمایه بواسطه رشد قیمتی شرکت هایی همچون “کگل”، “کچاد”، “فولاد”، “ومعادن” و “شپنا” پا به مدار ۷۹ هزار واحدی گذاشت. علاوه بر این، تا لحظه تنظیم این خبر ارزش معاملات دو بازار بورس و فرابورس حدود ۱۴۰ میلیارد تومان محاسبه می شود. به نظر می رسد انتشار خبر تصویب قطعنامه عادی سازی روابط ایران و اروپا توسط پارلمان اروپا در شکل گیری روند صعدی روز جاری بورس موثر واقع شده است.

در این شرایط، طی معاملات روز جاری همچون روزهای گذشته گروه های رایانه و سیمان با توجه به اخبار مثبتی که پیرامون وضعیت و چشم انداز آنها منتشر شده، با استقبال سهامداران مواجه شده اند و اغلب سهام شرکت های فعال در این گروه ها در درصدهای مثبت معامله می شوند.

اطلاعات سهامداری

اطلاعاتی برای نمایش وجود ندارد

لطفا جهت نمایش اطلاعات وارد سامانه سهامداری شوید

ورود به سامانه