طیب نیا در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی با همتای اکوادوری و ژاپنی خود دیدار کرد

خانه » طیب نیا در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی با همتای اکوادوری و ژاپنی خود دیدار کرد

طیب نیا در حاشیه اجلاس سالانه بانک جهانی با همتای اکوادوری و ژاپنی خود دیدار کرد

۱۳۹۴/۷/۱۹ ۱۰:۴۶:۱۶ ۱۹ مهر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران, اخبار جهان|

به گزارش ایرنا ،وزیر دارایی کشورمان در دیدار با ‘تارو آسو’ (Taro Aso) معاون نخست وزیر و وزیر اقتصاد و دارائی ژاپن برگسترش روابط و همکاری های دوکشور تاکید کرد.
ویدر این دیدار با اشاره به فضای مثبت ایجاد شده برای گسترش روابط فنی و اقتصادی با ژاپن، امضای موافقت نامه پایه میان دو کشور را زمینه ساز همکاری های اقتصادی دانست.
وزیر اقتصاد ژاپن ضمن استقبال از توافق صورت گرفته بین ایران و گروه ۱+ ۵ بر تمایل و آمادگی کشورش برای توسعه مناسبات فنی و اقتصادی و برقراری مجدد روابط بانکی با ایران اعلام کرد.
طیب نیا همچنین در دیدار خود با ‘فائوستو اررا’ (Fausto Herrera) وزیر دارایی اکوادور در خصوص راه های توسعه روابط تجاری و اقتصادی دو کشور گفت و گو کرد.
طیب نیا در این دیدار با اشاره به روابط خوب میان ایران و اکوادور، آمادگی تهران برای تقویت همکاری های فی مابین را اعلام کرد و از وزیر دارایی اکوادور برای سفر به ایران دعوت به عمل آورد که مورد استقبال همتای اکوادوری قرار گرفت.
اررا با استقبال از توافق هسته ای میان ایران و گروه ۱+ ۵ و با توجه به دیدار اخیر روسای جمهوری دو کشور در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل، خواستار توسعه روابط تجاری و همکاری های اقتصادی میان دو کشور گردید.