طیب نیا اعلام کرد: هدف‌گذاری تجارت ۵ میلیارد دلاری ایران با برزیل

خانه » طیب نیا اعلام کرد: هدف‌گذاری تجارت ۵ میلیارد دلاری ایران با برزیل

طیب نیا اعلام کرد: هدف‌گذاری تجارت ۵ میلیارد دلاری ایران با برزیل

۱۳۹۴/۸/۶ ۱۱:۳۸:۱۹ ۶ آبان ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|
وزیر اقتصاد گفت: با وزیر صنعت برزیل به توافق رسیدیم که حجم مبادلات تجاری دو کشور به ۵ میلیارد دلار برسد که البته فکر می کنیم باتوجه به قابلیت‎ها و ظرفیت های دو کشور این هدف‌گذاری دست یافتنی است.

به گزارش خبرنگار مهر، علی طیب نیا که پس از دیدار با «آرماندو مون تیرو» وزیر توسعه، صنعت و تجارت خارجی برزیل و هیات همراه سخن می گفت، اظهارداشت: در این نشست درباره تجارت و سرمایه گذاری میان دو طرف بحث و تبادل نظر شد و قرار است هیات برزیلی امروز با وزیر نفت ایران درباره تجارت نفت هم جلسه ای داشته باشد که امیدواریم این مذاکرات هم مفید باشد.

وی با اشاره به سفر اخیر خود به برزیل، افزود: متعاقب آن سفر هیات بلندپایه برزیل متشکل از بخش دولتی و خصوصی به ایران سفر کرده است. طیب نیا گفت: در جلسه امروز مقرر شد کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و برزیل در سه ماهه اول سال آینده تشکیل شود.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: قبل از آن کمیته های تخصصی در زمینه تنظیم روابط مالی، بانکی، بیمه ای، گمرکی و سرمایه گذاری مشترک تشکیل می‌شود تا متون و اسناد لازم را تهیه کنند و در کمیسیون مشترک به امضای مقامات دو کشور برسد.

«آرماندو مون تیرو» وزیر توسعه، صنعت و تجارت خارجی برزیل پس از این دیدار گفت: در سال ۲۰۱۰ نیز رئیس جمهور ما آقای لولا قصد داشت درباره مسایل هسته ای ایران کمک کند.

وی گفت: الان زمان مهمی است تا ایران به جامعه بین المللی باز گردد و زمینه های توسعه روابط خارجی و سرمایه گذاری برای ایران فراهم شود.

مون تیرو با اشاره به اینکه جلسه مشترک با وزیر اقتصاد و دارایی ایران بسیار سازنده و خوب بود، افزود: در این جلسه در باره تجارت و سرمایه گذاری و دیگر موضوعات مورد علاقه بحث و بررسی کردیم.

وی گفت: تلاش کردیم روابط دو کشور در بخش‌های دولتی و خصوصی ارتقا یابد و می توانیم با همکاری دو جانبه روابط مناسب و مفیدی داشته باشیم.