صف‌آرایی خریداران و فروشندگان

خانه » صف‌آرایی خریداران و فروشندگان

صف‌آرایی خریداران و فروشندگان

۱۳۹۲/۳/۲۸ ۱۲:۰۰:۵۰ ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ |دسته‌بندی: اخبار اقتصاد ایران|

کد خبر: DEN-729862 تاریخ چاپ: ????/??/?? منبع: روزنامه دنیای اقتصاد – شماره ????
 رشد شاخص این بازار در پی معامله ۶۴ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۱۹۵ سهم و حق‌تقدم به ارزش ۵۰۹ میلیارد و ۲۲۸ میلیون ریال صورت گرفت.
در این معاملات که در ۱۱ هزار و ۷۹۳ دفعه انجام شد، پتروشیمی مارون، نفت ایرانول و بانک سرمایه باعث رشد شاخص و نمادهای پتروشیمی زاگرس، همراه اول، پتروشیمی خراسان و میدکو منجر به افت شاخص شدند.
بنابر این گزارش، نمادهای میدکو لیزینگ ایرانیان، کویرتایر و آ‌س‌پ بیشترین حجم معاملات را در میان نمادهای فرابورسی داشتند. از سوی دیگر روز گذشته در پی بازگشایی نماد شرکت لیزینگ ایرانیان پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه، قیمت هر سهم این شرکت فرابورسی از جهش ۳۴ درصدی برخوردار شد.
همچنین در پی رونق گروه بانکی، بانک سرمایه با تقاضای خرید همراه بود که تا پایان بازار بدون عرضه باقی ماند. در این میان بانک گردشگری به همراه بانک دی از معاملات قابل توجهی برخوردار بودند. پس از افزایش نماد لیزینگ ایرانیان، نمادهای بانک سرمایه، سرمایه‌گذاری تدبیرگران، صنعت روی زنگان، بانک گردشگری و بیمه سامان از بیشترین افزایش قیمت و نمادهای بیمه میهن، پخش البرز، مرجان کار، توکاریل و پتروشیمی زاگرس از بیشترین کاهش قیمت برخوردار بودند. همچنین در بازار ابزارهای نوین مالی، بیشترین حجم معاملات را سه نماد گواهی سپرده انصار، اجاره امید و اجاره مسکن داشتند. طبق پیام ناظر بازار، نماد معاملاتی اوراق مرابحه شرکت گروه صنعتی بوتان، پس از پرداخت بهای اقساط سه ماهه، معامله شد. از سوی دیگر نماد معاملاتی شرکت بیمه نوین و رهشاد سپاهان برای برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه در ۲۹خرداد در پایان معاملات متوقف شدند. افزون بر این، هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن با کاهش ۲.۷درصدی قیمت روبه‌رو بود و در این میان هر برگه امتیاز تسهیلات مسکن بهمن ۸۹ به نرخ ۴۷۰هزارو ۱۳۸ ریال رسید.
بلوک ۳.۹۴ درصدی کاشی صدف سرام عرضه می شود
شرکت کاشی صدف سرام استقلال آباده ۳.۹۴درصد از سهام خود را به قیمت پایه هر سهم ۱۰۰۰ ریال، یک شنبه ۱۶تیر به صورت یک‌جا و نقد در بازار پایه فرابورس عرضه می‌کند. شرکت کاشی صدف سرام استقلال آباده، ۴ میلیون و ۷۳۲ هزار و ۴۶۶ سهم معادل ۳.۹۴ درصد ازکل سهام شرکت را به ارزش ۴.۷میلیارد ریال و قیمت پایه هر سهم ۱۰۰۰ ریال عرضه می کند. این شرکت با سرمایه ۱۲۰میلیارد ریال، در حوزه احداث و بهره‌برداری از کارخانه کاشی، سرامیک وتولید انواع کاشی فعالیت می کند و در حال حاضر ۵۱ درصد سهام آن به شرکت تهیه و تولید خاک نسوز استقلال آباده و ۴۵.۰۶ درصد به سهامداران حقیقی و حقوقی تعلق دارد.
تعداد اوراق مشارکت فرابورس۱۰ تایی شد

رییس اداره نظارت بازار فرابورس از گشایش نماد اوراق مشارکت شهرداری دزفول خبرداد و گفت: معاملات این اوراق با نرخ سود علی الحساب سالانه ۲۰درصد از اول تیر ماه در بازار ابزارهای نوین مالی انجام می شود. افسانه اروجی با اعلام این خبر افزود: در پی موافقت فرابورس با پذیرش اوراق مشارکت شهرداری دزفول در بازار ابزارهای نوین مالی و پذیره نویسی ۶۰۰ میلیارد ریال از طریق شعب بانک شهر در ۲۷اسفند سال ۹۱، معاملات دست دوم اوراق از شنبه اول تیر در این بازار آغاز می شود. وی با اشاره به با نام و قابل معامله بودن اوراق در فرابورس، تصریح کرد: نرخ سود علی‌الحساب سالانه این اوراق ۲۰ درصد است وبه مدت ۴ سال هر سه ماه یک بار توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه پرداخت می‌شود. به گفته اروجی؛ کارمزد معاملات دست دوم اوراق
بر اساس نرخ‌های کارمزد فرابورس از خریداران و فروشندگان دریافت می‌شود. وی در پایان خاطرنشان کرد: خرید اوراق با داشتن کد معاملاتی فعال انجام شده و تمام سرمایه گذاران با مراجعه به شبکه کارگزاری فرابورس می توانند اوراق را به قیمت اسمی هر ورقه یک میلیون ریال خریداری کنند.