شل خواهان بازگشت به پروژه‌های گازی ایران است

خانه » شل خواهان بازگشت به پروژه‌های گازی ایران است

شل خواهان بازگشت به پروژه‌های گازی ایران است

۱۳۹۴/۵/۱۱ ۹:۱۶:۲۸ ۱۱ مرداد ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

مدیر مالی شل از تمایل این شرکت برای حضور و مشارکت بلندمدت در پروژه‌های گازی ایران با شرایط قراردادی مناسب خبر داد.

به گزارش «ایرنا» از نشریه پلاتس از لندن، سیمون هنری در حاشیه یک نشست خبری در لندن، گفت: چنانچه تحریم‌های بین‌المللی علیه صنعت نفت و گاز ایران لغو شود که انتظار می‌رود تا پایان امسال نیز این اتفاق رخ دهد، شرکت انگلیسی-هلندی شل تمایل دارد به پروژه‌های توسعه و برداشت گاز از ذخایر متعارف ایران بازگردد.

وی افزود: شرکت شل انتظار ندارد که به سرعت بر اساس مدل تازه قرارداد نفت ایران (IPC)، با این کشور قراردادهای نفت و گاز امضا کند و به نظر می‌رسد بازگشت سرمایه از پروژه‌های بالادستی زمانبر باشد. مدیر مالی شرکت شل تصریح کرد: ایران ذخایر گازی عظیمی دارد بنابراین فرصت‌های مطلوبی برای حضور و سرمایه‌گذاری در پروژه‌های گازی این کشور همراه با شرایط قراردادهای مناسب به‌طوری که هزینه ریسک میان دو طرف مشترک یا حداقل مقداری از آن برای شرکت‌ها در نظر گرفته شود، وجود دارد.

هنری با بیان اینکه شل که پیش‌تر در توسعه پروژه‌های توسعه میدان گازی پارس جنوبی حضور داشته است، خواهان بازگشت به ایران در زمان مناسب است، گفت: من متوجه‌ام که ایرانی‌ها خواهان سرمایه‌گذاری شرکت‌هایی مانند شل هستند. وی افزود: ایرانی‌ها مذاکره‌کنندگان خوبی هستند، هر شخصی که فکر می‌کند می‌توان در ١٢ ماه ناگهان یک قرارداد بسیار بزرگ با ایران امضا کرد، ساده‌لوح است.