روند صعودی سکه آتی در بورس کالا

خانه » روند صعودی سکه آتی در بورس کالا

روند صعودی سکه آتی در بورس کالا

۱۳۹۴/۷/۲۰ ۱۱:۴۵:۴۰ ۲۰ مهر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

با افزایش قیمت سکه در بازار نقدی و رسیدن قیمت این کالا به ۹۴۰ هزار تومان، قیمت سکه در معاملات آتی بورس کالا نیز روند صعودی به خود گرفت و رشد چشمگیر خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، رشد قیمت سکه در بازار نقدی و افزایش ۷ هزار تومانی این کالا در معاملات امروز موجب افزایش تحرک در بازار آتی و رشد چشمگیر قیمت سکه در معاملات آتی شد.

به این ترتیب با آغاز روند صعودی سکه آتی از روز پنجشنبه گذشته، امروز هم قیمت این محصول در تمامی سررسیدها رشد کرد و به محدوده ی ۹۴۰ هزار تومان نزدیک شد به طوری که سکه سررسید آبان از ۹۲۸ هزار تومان در معاملات روز پنجشنبه با افزایش ۱۰ هزار تومانی مواجه شد و در قیمت های ۹۳۸ هزار تومان مورد معامله قرار گرفت.

سکه تحویل دی نیز از قیمت ۹۲۹ هزار تومان در روز پنجشنبه فراتر رفت و همانند سکه آبان ماه در قیمت های ۹۳۷ هزار تومان به فروش رسید .در این میان قراردادهای تحویل اسفند و اردیبهشت رشد بیشتری را تجربه کردند به طوری که قرارداد تحویل اسفند که در قیمت های ۹۳۳ هزار تومان در هفته گذشته معامله می شد به قیمت های ۹۴۴ هزار تومان رسید.

سکه تحویل اردیبهشت نیز با افزایش حدود ۱۰ هزار تومانی نسبت به هفته قبل مواجه شد و از قیمت ۹۴۳ هزار تومان به قیمت ۹۵۴ هزار تومان داد و ستد شد.

افزایش قیمت طلای جهانی و همچنین نرخ ارز که از عوامل کلیدی موثر بر تعیین قیمت سکه است، زمینه افزایش قیمت این محصول و افزایش اقبال به این بازار را فراهم کرده است.