روسیه نفت ایران را وارد یا سواپ نمی‌کند

خانه » روسیه نفت ایران را وارد یا سواپ نمی‌کند

روسیه نفت ایران را وارد یا سواپ نمی‌کند

۱۳۹۴/۳/۲۰ ۱۵:۴۱:۵۳ ۲۰ خرداد ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران|

وزیر انرژی روسیه گفت کشورش برنامه ای برای واردات یا سواپ نفت ایران ندارد اما تجار روسی به این کشور برای فروش نفت در بازار بین المللی کمک می کنند.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز،‌وزیر انرژی روسیه گفت کشورش برنامه ای برای واردات نفت از ایران ندارد و نفت ایران برای اجرای قرارداد شرکت های روسی در قالب عملیات سواپ مورد استفاده قرار نمی گیرد.

الکساندر نواک در عین حال تصریح کرد تجار روسی می توانند به ایران برای فروش نفت خود در بازار بین المللی کمک کنند و ایران می تواند از پولی که از این طریق بدست می آورد برای خرید کالاهای روسی استفاده کند.

وی افزود:«ما خودمان یک کشور تولیدکننده هستیم و قصد نداریم نفت آن ها را بخریم».

نواک در ادامه در تناقض با جملات قبلی خود گفت: «در چارچوب یادداشت تفاهم توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی بین دو کشور، ایران به ما نفت می فروشد و پول آن برای خرید کالا از روسیه مورد استفاده قرار می گیرد. تجار ما اگر ممکن باشد به یافتن خریدار کمک می کنند.»

وزیر نفت ایران چندی پیش ابراز امیدواری کرده بود واردات نفت ایران توسط روسیه در هفته جاری آغاز شود. امروز خبری نیز از صادرات ۱۰۰ هزار تن غله روسیه به ایران منتشر شد که تصور می شود در چارچوب توافق مبادله نفت در برابر کالا بین دو کشور انجام شده است.