روزنامه فایننشال تایمز انگلستان: بزرگترین هیات تجاری روسیه در راه تهران/هدفگذاری تجارت ۲۱میلیارد دلاری

خانه » روزنامه فایننشال تایمز انگلستان: بزرگترین هیات تجاری روسیه در راه تهران/هدفگذاری تجارت ۲۱میلیارد دلاری

روزنامه فایننشال تایمز انگلستان: بزرگترین هیات تجاری روسیه در راه تهران/هدفگذاری تجارت ۲۱میلیارد دلاری

۱۳۹۴/۹/۴ ۱۰:۰۵:۱۲ ۴ آذر ۱۳۹۴ |دسته‌بندی: اخبار, اخبار اقتصاد ایران, اخبار جهان|

ایرنا- روزنامه فایننشال تایمز انگلستان نوشت: مسکو همزمان با اعزام یکی از بزرگترین هیات های تجاری خود به تهران در ماه آینده، امیدوار است روابط تجاری خود با ایران را از طریق نهایی ساختن مذاکرات صدور کالاهای صنعتی به ارزش بیش از ۲۱ میلیارد دلار، تقویت کند.

به گزارش گروه اقتصادی ایرنا، ایلیا تراسنکو مدیرعامل جدید شرکت سوخو (Sukhoi Civil Aircraft) به فایننشال تایمز گفت: این شرکت در مرحله مذاکرات نهایی برای فروش ۱۰۰ فروند سوپرجت مسافربری منطقه ای به ایران است.
وی افزود: مذاکره با ایران در حال انجام است و برای ارسال این سفارش پس از لغو تحریم ها آمادگی داریم.
فایننشال تایمز نوشت: انتظار می رود تحریم های بین المللی علیه ایران در ماه های آینده به تدریج لغو شود.
براساس این گزارش، در مذاکرات ماه آینده روسیه و ایران، هیات ۸۰ نفره روسی به ایران سفر می کنند. «دنیس مانتوروف» وزیر تجارت و صنعت روسیه در راس هیات قرار دارد.
همچنین شرکت های فعال این کشور در بخش های غیرنظامی و دفاعی از جمله گسپروم (Gazprom)، راشن هلیکوپترز (Russian Helicopters)، یونایتد ایرکرفت (United Aircraft Corporation) و شرکت سازنده سوپرجت های سوخو در اواسط دسامبر (اواخر آذر) به تهران سفر خواهند کرد.
شرکت سوخو شهریور ماه گذشته در جریان برگزاری نمایشگاه هوا فضای ماکس ۲۰۱۵ مسکو و مذاکره با مقام های ایرانی برای برنامه ریزی فروش این هواپیماها به ایران پس از تحریم های ضد ایرانی اعلام آمادگی کرده بود.
رسانه های روسی نیز به تازگی اعلام کردند، ‘ دیمیتری راگوزین ‘ معاون نخست وزیر روسیه نیز برای فروش سوخو سوپرجت ۱۰۰ به ایران که برای نخستین بار ساخت آن با کنسرسیوم روسی اروپایی شکل گرفته، ابراز تمایل کرده است.
با این حال وزیر راه و شهرسازی در این خصوص به ایرنا گفته بود که ایران تا از امنیت پرواز این هواپیماها مطمئن نشود، برای خرید اقدامی نخواهد کرد.